Urfa’da doktor sorunlardan dert yandı!

Sağlık çalışanlarına şiddet haberleriyle sık sık gündeme gelen Şanlıurfa’da, bir doktor daha yaşadığı sorunlar nedeniyle adeta isyan etti

Urfa'da doktor sorunlardan dert yandı!

Şanlıurfa’da, doktorlar yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle Urfa’yı terk etmek zorunda kalıyor. Son olarak Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan ve kentin tek hetamoloji ve onkoloji uzmanı olan Dr. Dilek Ece, hasta yakınları tarafından şiddete maruz kaldığını iddia ederek 10 gün rapor alarak kenti terk etmişti.

Henüz yaşanan bu kötü hadisenin üzerinden çok zaman geçmemesine rağmen, branşın da ve idareciliğinde başarılı çalışmalarıyla bilinen Harran Üniversitesi Hastanesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Üyesi Doç. Dr. Mustafa Erman Dörterler’de yaşadığı sıkıntıları sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla dile getirdi.

“VATANDAŞ DOKTORA KIZIYOR, SALDIRIYOR”

Bir hafta içerinde 30 ameliyat yapmasına rağmen hastaların ardının arkasının kesilmediğimi ifade eden Dörterler, yaşadığı sorunları şu ifadelerle getirdi:

“30 ameliyat yaptım bu hafta !!! 300 de yapsam hasta bitmiyor. Ameliyat randevuları uzuyor, hasta yakınlarının sabrı tükeniyor, mağdur oluyorlar. Özele gitseler güçleri yetmiyor. Vatandaş doktora kızıyor, saldırıyor ! Bütün bunların sorumlusu hekimler değil “

Çocuk cerrahi bölümünde çalışmalarıyla takdir toplayan ve il dışına hasta sevkinin önüne geçen Harran Üniversitesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Üyesi Doç. Dr. Mustafa Erman Dörterler’in de yaşadığı sorunlardan kaynaklı kentten ayrılması, sağlıkta Şanlıurfa’da yaşanan kan kaybının artmasına neden olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu