AsayişSağlıkYurt

Urfa’da Covid-19 Hastasına 2 Defa Ceza Yazıldı

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Covid-19 testi pozitif çıkan vatandaş evinde bulunamayınca ceza yazıldı.

Şanlıurfa’nın Harran İlçesinde bir vatandaş evde izole olması gerekirken sokaklarda dolaştığı için 2.150 lira para cezasına çarptırıldı. Covid-19 testi pozitif çıkan şahıs virüsü çevresindekilere bulaştırdığı için yediği bu cezadan ders çıkarmayarak ikinci kez evden çıktığı için ikinci bir 3.150 TL daha ceza yedi.

 

Durumu Harran Kaymakamı Cihat Koç açıkladı. Koç açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“İlçemizden bir vatandaşın Covid-19 test sonucunun pozitif çıkması üzerine evinde izole süreci başlamış, kişinin izolasyon kurallarını çiğneyerek konutunu terk edip diğer insanlarla ilişki kurduğunun tespiti üzerine 3150 TL ceza yazılarak tekrar izole edilmiştir. Ancak bugün aynı vatandaşın hanesini tekrar terk ettiği anlaşılarak kendisine ikinci defa 3150 TL ceza yazılmış, Cumhuriyet savcılığına hakkında suç duyurusunda bulunulmuş ve kişi karantina yurduna nakledilmiştir.

 

Pozitif olduğunu bile bile izolasyondan çıkıp, ne saikle olursa olsun tedbirsizce diğer insanlarla ilişki kuran kişinin, elinde silahla kalabalığa karşı rastgele ateş eden bir caniden farkı yoktur. Hiçbir bahane insan canından daha kıymetli değildir.

 

Bu tarz durumlara şahit olan vatandaşlarımızın bu kişilerin fotoğraflarını da çekerek Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden yada 112, 155 i arayarak ihbarda bulunmasını önemle rica ediyorum.”

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı