Urfa’da Çocukların Cinsel Videolarını Çekenler Yakalandı

Aralarında Urfa’nın da bulunduğu 6 ilde yapılan operasyonda çocuğun cinsel istismarı içerikli paylaşım yaptıkları belirlenen 21 şüpheli gözaltına alındı.

Aralarında Şanlıurfa’nın da bulunduğu 6 ilde yapılan operasyonda çocuğun cinsel istismarı içerikli müstehcen paylaşım yaptıkları belirlenen 21 şüpheli gözaltına alındı.

Aralarında Şanlıurfa’nın da bulunduğu 6 ilde yapılan operasyonda çocuğun cinsel istismarı içerikli müstehcen paylaşım yaptıkları belirlenen 21 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından “çocukların kullanıldığı müstehcen ürünleri ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanma” suçundan yürütülen dosyada yeni gelişme yaşandı.

Savcılığın soruşturmasında daha önce aynı suçtan hakkında işlem yapılan H.Ç’nin bilgisayarında yapılan incelemede yeni bulgular elde edildi.

İncelemede, ücretsiz görüntülü ve sesli arama yapma imkanı sağlayan bir platformda 22 farklı profil hesabının, çocukların cinsel istismarı içerikli müstehcen paylaşım yaptığı belirlendi.

Bu profillerden 2’sinin çocukların cinsel istismarı içerikli müstehcen paylaşımda bulunduğu tespit edildi.

URFA DAHİL 6 İLDE OPERASYON

Savcılığın talimatının ardından Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca Ankara’da ikamet eden IP kullanıcısı olduğu değerlendirilen 1 şüphelinin adresi arandı.

Soruşturmada İstanbul’da 5, İzmir’de 5, Ankara’da 5, Samsun’da 4, Diyarbakır’da 1 ve Şanlıurfa’da 1 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Eş zamanlı yapılan operasyonda gözaltına 21 şüpheli emniyete götürüldü. Şüphelilerin emniyetteki sorguları sürüyor.

BİHA

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu