Urfa’da Cinsel İlişki Dolandırıcılığı! 11 Gözaltı

Şanlıurfa’da cinsel ilişki vaadi ile dolandırıcılık yapan 11 kişi adliyeye sevk edildi. şahısların mağdurlara şantaj yaptığı tespit edildi.
Urfa'da Cinsel İlişki Dolandırıcılığı! 11 Gözaltı

Şanlıurfa Merkezli 3 İlde Operasyon

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesi ile Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, Merkez Şanlıurfa olmak üzere Konya ve İstanbul’da Eş Zamanlı Operasyon düzenledi…
 

Cinsel İlişki Vaadiyle Dolandırıcılık

Operasyon, sosyal medya hesabı üzerinden şahıslara cinsel ilişki vaadiyle görüşme ayarlayıp buluştuktan sonra şahısları şantaj ile dolandıran şahıslara yapıldı… operasyonda 16 şüpheli göz altına alındı.
 

3 Milyon Liralık Haksız Kazanç Elde Edildi

Gözaltına alınan şahısların verdiği ifadelerde, sahte sosyal medya hesabı üzerinden kişileri ulaşıldığı, videolarını çekip dolandırdıkları yer aldı… Şahısların evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah, mermi ve Dijital materyale ulaşıldı. Gözaltına alınan şahısların 3 milyon lira haksız kazanç elde ettikleri ve bu Kazancı silah zoruyla elde ettikleri öğrenildi.
 

16 Kişiden 11’i Adliyeye Sevk Edildi

İfadeleri alınan 16 kişiden 4’ü serbest bırakılırken, 11 kişi sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi. şahısların adliyeye sevk edilirken geniş güvenlik önlemleri alındığı dikkatlerden kaçmadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu