Urfa’da bayram namazında camiler doldu taştı

AK Parti’nin Şanlıurfa’dan milletvekili adayı gösterdiği Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da bayram namazını Dergah Camii’nde kıldı.

urfada bayram namazinda camiler doldu tasti

Şanlıurfa’da bayram namazında camiler doldu.

 

Vatandaşların akın ettiği camilerden biri de tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi’ndeki Dergah Camii.

 

Basliksiz 6

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da bayram namazını Dergah Camii’nde kıldı.

 

Bozdağ’a Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan da eşlik etti.

 

Bozdağ, namaz sonrası vatandaşlarla bayramlaştı.

 

Cami çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Bozdağ, Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

 

“Ramazanı huzur, barış ve güven içerisinde idrak ettik” diyen Bozdağ, deprem ve sel felaketi nedeniyle bayrama buruk girdiklerini söyledi. Bozdağ, şunları kaydetti:

 

“Gönül isterdi ki dünyanın her yerinde Müslümanlar huzur, barış ve güven içerisinde ramazanı, bayramı idrak etsinler. Bu sene ramazana da Ramazan Bayramı’na da buruk girdik. Zira 6 Şubat’ta yaşadığımız depremler, ardından yaşadığımız sel nedeniyle pek çok canımızı kaybettik, yuvalarımız yıkıldı. Bu vesileyle bu bayram sabahında rahmete giden her bir vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyoruz, yakınlarına da sabır diliyorum. Yaralılarımıza Allah şifa versin. Ramazan bereketiyle geldi, bereketiyle gitti.”

 

KABİR ZİYARETLERİ YAPILDI

 

 

Bayram namazı sonrası birçok Urfalı da kabir ziyaretleri gerçekleştirerek yakınları için dualar okudu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu