Urfa’da Balık Tutma Yarışması Düzenlendi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi “Doğa Turizmi İçin Oltanı Kap Gel” adı altında Fırat nehrinde Sazan ve Fırat Turnası yakalama yarışması düzenledi. Yarışma festival havasında geçti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi “Doğa Turizmi İçin Oltanı Kap Gel” adı altında Bozova ilçesi Yaslıca mahallesinde Fırat nehrinde Sazan ve Fırat Turnası yakalama yarışması düzenledi. Yarışma festival havasında geçti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından sportif balıkçılığı ve modern balık avcılığını kamuoyuna tanıtmak, bölgenin doğa sporları potansiyelini, kültürünü ve tatlı su zenginliğini ön plana çıkarmak amacıyla Atatürk Baraj Gölünde Sazan ve Fırat Turnası yakalama yarışması düzenlendi.

Yurdun dört bir tarafından yarışmaya katılan yaklaşık yüz yarışmacı 2 gün süren yarışma takvimi süresince yarışmacıları kurulan çadırlarda konakladı. Balık yakalamak içinse kıyasıya yarıştı.

Sazan ve Fırat Turnası yakalama yarışması, yerlerin belirlenmesinin ardından ilk oltanın Fırat’ın serin sularıyla buluşmasıyla start aldı. Festival havasında geçen yarışmada yarışmacılardan Mehmet Durmazoğlu 12 kilo 574 gramlık Sazan Balığını yakalayarak yarışmanın birincisi oldu.

Katılımcılar doğal güzellikleri, eşsiz havası ve misafirperver halkıyla bilinen Şanlıurfa’da böyle bir yarışmanın düzenlenmesinin son derece önemli olduğunu vurgulayarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. 

Yarışmanın ikinci gününde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Urfa Ahengi Müzik Topluluğunun seslendirdiği türkülere eşlik eden yarışmacılar bir yandan da halay çekerek festival havasına dönüşen balık tutma yarışmasında doyasıya eğlendi. Ardından ödül töreni ile dereceye girenlere ödülleri verildi. Etkinliğin sonunda yarışmacılara ve yarışmayı heyecanla takip eden vatandaşlara alanda pişirilen balık ekmek ikram edildi.

Uluslararası bir yarışmaya dönüşen “Doğa Turizmi İçin oltanı Kap Gel” Sazan ve Fırat Turnası yakalama yarışması çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

BİHA

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu