Urfa’da Asılı Bulunmuştu! Ölümü Şüpheli Mi?

Şanlıurfa’da resmi izni bulunmadığı ileri sürülen Kur’an kursunda yatılı eğitim gören 12 yaşındaki Abdülbaki Dakak, kursun yanındaki ahırda asılı halde ölü bulundu. “İntihar” ettiği iddia edilen Dakak’ın resmiyeti bulunmayan yatılı kursta kalmak istemediği ve birkaç kez kaçma girişiminde bulunduğu öğrenildi. Dakak’ın şüpheli ölümünde birçok soru işareti bulunurken, olay Türkiye’de gündem oldu.

Şanlıurfa'da 12 Yaşındaki Çocuktan Haber Alınamıyor

Şanlıurfa’da iki gün önce kayıp ihbarında bulunulan 12 yaşındaki Abdülbaki Dakak, dün Karaali bölgesinde kırsal Beşat Mahallesinde ahırda asılı halde ölü bulunmuştu.

Dakak’ın “intihar” ettiği iddia edilen olaya ilişkin jandarma ekiplerince geniş çaplı soruşturma başlatılırken, dikkat çekici detaylar ortaya çıktı.

Ceylanpınar’da ikamet eden Dakak ailesi, bir yıl önce çocukları Abdülbaki Dakak’ı Haliliye ilçesinde yer alan kırsal Beşat Mahallesinde bulunan yatılı Kur’an kursuna gönderdi.

İddiaya göre, Dakak, resmi izni bulunmadığı iddia edilen kursa alışamadı. Hem yatılı kursa hem de mahallede bulunan ilköğretim okuluna giden 12 yaşındaki Dakak, bir yıl içinde 2 defa kurstan kaçarak evine gitti. Ancak ailesi Dakak’ı yeniden kursa geri getirdi.

13 Haziran’da sabah okula gitmek için kurstan çıktıktan sonra Dakak’tan bir daha haber alınamadı. Kayıp ihbarı verilen Dakak, dün yatılı kaldığı Kur’an kursunun yakınındaki ahırda asılı halde bulundu.

Abdülbaki Dakak’ın cansız bedeni otopsi işlemleri için Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Otopsi işlemleri tamamlanan Dakak’ın cenazesi dün akşam saatlerinde ailesine teslim edildi. Küçük çocuğun cenazesi Ceylanpınar’daki ilçe mezarlığına defnedildi.

12 yaşındaki çocuğun asılı halde ölü bulunmasına ilişkin cevap bekleyen sorular bulunuyor.

İntihar Mı? Cinayet Mi?

12 yaşındaki Abdülbaki Dakak’ın asılı halde bulunmasının ardından jandarma tarafından başlatılan geniş çaplı soruşturma sürüyor.

12 yaşındaki bir çocuğun neden ve nasıl intihar edeceği akıllara gelirken, olayın intihar mı yoksa cinayet mi olduğu jandarmanın soruşturması sonrası aydınlığa kavuşacak.

Urfa Barosu’ndan Açıklama

Öte yandan Şanlıurfa Barosu, Abdülbaki Dakak’ın ölümüyle ilgili hukuki sürecin takipçisi olacaklarını duyurdu.

Barodan yapılan açıklamada şu ifadelere yer veridi:

“Şanlıurfa’da kayıp olarak aranmakta olan 12 yaşındaki Abdülbaki Dakak’ın hayatını kaybettiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Şanlıurfa Barosu olarak çocuğumuzun şüpheli ölümüyle ilgili hukuki sürecin takipçisi olduğumuzu kamuoyuna bildiriyoruz”.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu