Şanlıurfa’da 4.Avrupa Spor Festivali Gerçekleştirilecek

ŞUTSO Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından organize edilen “4.Avrupa Spor Festivali” 22-26 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Şanlıurfa’da 4.Avrupa Spor Festivali Gerçekleştirilecek

Sporu, dayanışmayı, empati kurmayı teşvik etmek amacıyla Şanlıurfa Avrupa Birliği Bilgi Merkezi Koordinatörü Erol Yüncü tarafından planlanan festivalde, Şanlıurfa’nın farklı noktalarında çeşitli spor aktiviteleri düzenlenecek.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) çatısı altında faaliyetine devam eden Şanlıurfa AB Bilgi Merkezi’nin AB ve Erasmus hakkında bilgilendirmelerde bulunacağı festival; 22 Ağustos’ta Şanlıurfa bisiklet turu; 23 Ağustos’ ta TEGV futbol sahasında balon futbolu; 24 Ağustos’ ta Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezinde tekerlekli sandalye basketbol turnuvası ve empati basketbol maçı; 25 Ağustos’ ta kano yarışı, 26 Ağustos’ ta ise NOVADA Park AVM önünde, halkın katılımıyla denge oyunu, canlı langırt, elastik basketbol gibi aktivitelerle gerçekleştirilecek. Spor aktivitelerinin ardından EURODESK Şanlıurfa Sorumlusu İ. Halil Kılınç ve Harran Üniversitesi AB Uzmanı Mehmet Saim Duru AB, AB Projeleri ve Erasmus hakkında bilgilendirmelerde bulunacak. Festivalin sonunda yerel gruplar tarafından mini konserler verilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu