GenelGüncel

Urfa Milletvekili İstanbul’a Yanacağına Urfa’ya Yan

Urfa vekili Zemzem Gülender Açanal, Urfa'da Karakoyun deresi sorunu yerine İstanbul Haliç Körfezindeki doğal kirliliklere tepki gösterdi.

Şanlıurfa’nın kalbinde çöp ve hastalık yuvası olan Karakoyun deresi gibi bir sorun dururken İstanbul Haliç Körfezindeki doğal kirlilikler uğraşan Urfa vekili Zemzem Gülender Açanal’ın bu tavrı siyasi kaygı olarak yorumlandı.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, Şanlıurfa Milletvekili olduğunu unutunca İstanbul Haliç körfezinin kirliliğiyle ilgilenmeye başladı. Şanlıurfa’nın kalbinden bir hançer gibi geçen ve hastalık koku ile salgın hastalıklara neden olan Karakoyun Deresini unutuveren Açanal, doğal bir olaydan dolayı kirlenen Haliç körfezini siyasi malzeme yapmayı tercih etti.

İstanbul kaygısı siyasi kaygıdır

Şanlıurfa’da iktidar partisi listesinden seçime girerek Urfalıların oylarıyla milletvekili olan Zemzem Gülender Açanal, Şanlıurfa’nın boğuştuğu sorunlarla ilgilenip çözüme odaklanmak yerine siyasi kaygıya düştü. Şanlıurfa için çalışmak yerine İstanbul gibi 1300 km uzakta olan bir kentte siyasi kaygı ile paylaşımlar yapan Açanal, Şanlıurfa kamuoyundan oldukça büyük tepki topladı.

Urfa’ya haksızlık yapılıyor

Şanlıurfa’da tarım arazilerinin hızla betonlaşması ve çoraklaşması, mevsimlik tarım işçilerinin yollarda hayatını kaybetmesi, eğitim ile sağlık alanında birçok sorun varken vekilin İstanbul’da Haliç körfezi ile ilgilenmesi kendisine oy veren Urfalılara haksızlık şeklinde yorumlandı. Şanlıurfa için büyük bir sorun haline gelen derelerin ıslahı konusunda çalışma yapmayan vekil Açanal Urfalıların büyük tepkisini çekti.

Urfalılar Hizmet Bekliyor

Her seçim döneminde gündeme gelen Karakoyun deresine su bırakılması projesinin akıbeti belli değilken haliç körfezindeki kirliliğin gündeme alınması vekil Açanal’ın Şanlıurfa’da yarım kalan ve hayata geçirilmeyen projelerden bihaber olduğunu da ortaya koyuyor. Karakoyun deresi çöp ve koku yayarken Haliç sadece siyasi bir kaygı olarak kalıyor. Vatandaşlar vekil Açanal’dan hizmet bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı