GenelGüncel

Urfa Milletvekili İstanbul’a Yanacağına Urfa’ya Yan

Şanlıurfa’nın kalbinde çöp ve hastalık yuvası olan Karakoyun deresi gibi bir sorun dururken İstanbul Haliç Körfezindeki doğal kirlilikler uğraşan Urfa vekili Zemzem Gülender Açanal’ın bu tavrı siyasi kaygı olarak yorumlandı.

Şanlıurfa’nın kalbinde çöp ve hastalık yuvası olan Karakoyun deresi gibi bir sorun dururken İstanbul Haliç Körfezindeki doğal kirlilikler uğraşan Urfa vekili Zemzem Gülender Açanal’ın bu tavrı siyasi kaygı olarak yorumlandı.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, Şanlıurfa Milletvekili olduğunu unutunca İstanbul Haliç körfezinin kirliliğiyle ilgilenmeye başladı. Şanlıurfa’nın kalbinden bir hançer gibi geçen ve hastalık koku ile salgın hastalıklara neden olan Karakoyun Deresini unutuveren Açanal, doğal bir olaydan dolayı kirlenen Haliç körfezini siyasi malzeme yapmayı tercih etti.

İstanbul kaygısı siyasi kaygıdır

Şanlıurfa’da iktidar partisi listesinden seçime girerek Urfalıların oylarıyla milletvekili olan Zemzem Gülender Açanal, Şanlıurfa’nın boğuştuğu sorunlarla ilgilenip çözüme odaklanmak yerine siyasi kaygıya düştü. Şanlıurfa için çalışmak yerine İstanbul gibi 1300 km uzakta olan bir kentte siyasi kaygı ile paylaşımlar yapan Açanal, Şanlıurfa kamuoyundan oldukça büyük tepki topladı.

Urfa’ya haksızlık yapılıyor

Şanlıurfa’da tarım arazilerinin hızla betonlaşması ve çoraklaşması, mevsimlik tarım işçilerinin yollarda hayatını kaybetmesi, eğitim ile sağlık alanında birçok sorun varken vekilin İstanbul’da Haliç körfezi ile ilgilenmesi kendisine oy veren Urfalılara haksızlık şeklinde yorumlandı. Şanlıurfa için büyük bir sorun haline gelen derelerin ıslahı konusunda çalışma yapmayan vekil Açanal Urfalıların büyük tepkisini çekti.

Urfalılar Hizmet Bekliyor

Her seçim döneminde gündeme gelen Karakoyun deresine su bırakılması projesinin akıbeti belli değilken haliç körfezindeki kirliliğin gündeme alınması vekil Açanal’ın Şanlıurfa’da yarım kalan ve hayata geçirilmeyen projelerden bihaber olduğunu da ortaya koyuyor. Karakoyun deresi çöp ve koku yayarken Haliç sadece siyasi bir kaygı olarak kalıyor. Vatandaşlar vekil Açanal’dan hizmet bekliyor.

Etiketler

HASAN

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Milletvekillerimiz urfa nin sorunlarını takip etmiyorlar şuan 5 adet alt geçit urfamiza ihtiyaç var sırrın toki kuyubaşı ve Karaköprü de 2 alt gecit acil yapılmalı balikayağı ve abide ye viyadük yapiilmali fatma şahin birecik e kadar duple yolu bitirdi karakoyun deresi kademeli su doldurulmali yoksa yosun sivrisinek kurbağa çiftliği gibi zaten hilvan siverek yolunuda acil sıcak asfalt yapılmalı diyarbakır urfa il sınırına kadar bitirdi. Akçakale yolu atıl durumda aslinda urfa daki basın da problem var görevlerini yerine getire bilseler bu eysiklikleri haber yaparak milletvekileri ile canlı yayinda eysiklikleri söylemeleri gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı