Urfa İtfaiyesi Yangın İçin Belen’de

Hatay’ın Belen ilçesinde dün başlayan orman yangınını kontrol altına almak için ekiplerin gece boyunca sürdürdüğü mücadele sabahın ilk ışıklarıyla birlikte devam ederken, Urfalı İtfaiyeciler de destek için yangın bölgesine gitti.

itfaiye

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler Hatay’ın Belen İlçesinde meydana gelen Orman yangınına müdahale etmek için yangın bölgesine gitti.

Belen ilçesine bağlı Soğukoluk Mahallesi Armutçuk mevkiinde dün saat 14.00 sıralarında bir evde yaşayan iki kişinin, bahçelerindeki sazlık alanı temizlemek için yaktığı ateş, kontrol çıkarak ormanlık alana sıçradı.

Rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangın nedeniyle Müftüler, Soğukoluk ve Benlidere’de yaşayan vatandaşlar tahliye edildi. Dün başlayan orman yangınını kontrol altına almak ekiplerin gece boyunca sürdürdüğü mücadele sabahın ilk ışıklarıyla birlikte devam ediyor.

Urfa İtfaiyesi Yangın Bölgesinde

Yangınla söndürme çalışmalarına katılmak üzere Hatay’ın Belen ilçesine giden Şanlıurfalı itfaiyeciler, alevlere karşı zamanla mücadele ediyor.

Rüzgârın etkisiyle büyüyen alevlerin söndürülmesi ve yangının kontrol altına alınması için bölgedeki çalışmalara katılan itfaiyeciler, zaman zaman zor anlar yaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu