Yurt

URBİT, Taksiciler Derneği ile Görüştü

Urfa Bisiklet Topluluğu spor külübü derneği URBİT, Şanlurfa Taksiciler Derneği Başkanı Hasan Karadaş ile görüştü.

URBİT
Urfa Bisiklet Topluluğu spor külübü derneği URBİT, Şanlurfa Taksiciler Derneği Başkanı Hasan Karadaş ile bir araya geldi.

URBİT, yaptığı görüşmede, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da bisikletlilere saygı duyulmadığını, motorlu araçların trafikte bisikletlileri tehlikeli durumlara soktuğunu belirtti. Şanlıurfa’da motorlu taşıtların bisikletlileri görmeleri onlara saygı duymaları için Taksiciler Derneği ile görüşen URBİT, görüşme sonunda şu açıklamalara yer verdi;

“Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde bir pedaldaşımızı, Zeynep Aslan’ı “trafikte bisikletliye saygı”nin edinilmemesinden kaynaklı olarak kaybettik. Bugün ise Urfa Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü Derneği olarak şehir içinde yaşadığımız en büyük problem olan motorlu araç sürücülerinde “trafikte bisikletliye saygı” anlayışının var olmayışından kaynaklı sorunlar üzerine Şanlıurfa Ticari Taksiler Dernek Başkanı Hasan Karataş ile görüşerek bu sorunların üzerinde durup, fikir alışverişinde bulunarak bu büyük probleme çözüm üretmeye, dikkat çekmeye çalıştık. Kendi dernek alanı kapsamında olan ticari taksiler ile ilgili sorunların ortadan kaldırılması için gerekli bilgilendirmelerin yapılması, bu konuya ilişkin tedbirlerin alınması hususunda desteğini rica ettik. Kendisine kıymetli davetinden ve bu konuya olan hassasiyetli yaklaşımından ötürü Urfa Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü Derneği olarak teşekkür eder tüm vatandaşlarımıza trafikte bisikletlinin de var olduğunu ve var olacağını, onlara karşı saygının,sevginin edinildiği günlerde buluşmak temennisiyle.”

Bahar

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı