Tüysüz, mağdur olan mahalle sakinlerini dinledi

Ahmet Tüysüz ve Deva Partililer Eyübiye İlçesinde Turizm Yolu bölgesinde mağdur olan ve seslerini duyurmaya çalışan mahalle sakinlerini dinledi.

Tüysüz ,mağdur olan mahalle sakinlerini dinledi

Deva Partisi Ş.Urfa İl Başkanı Av.Ahmet Tüysüz ve Deva Partililer Eyübiye İlçesinde Turizm Yolu bölgesinde mağdur olan ve seslerini duyurmaya çalışan mahalle sakinlerini dinledi.

İl Başkanı Tüysüz burada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Deva Partisi olarak daha önce de buraya bir ziyaret gerçekleştirdik mahalle sakinlerini dinledik sorunlarının çözümü için yetkililere seslendik. Bir kez daha ifade etmek istiyoruz ki, bir şehre meydanlar yeşil alanlar parkların yapılmasına geniş caddelerin açılmasına hiç kimsenin itirazı olmaz, olamaz bilakis bunlar şehri güzelleştirir orada yaşayanlar bunu destekler.

Ancak her yerde olduğu gibi bu alanda da bu yol burada yaşayanlar için büyük bir eziyete dönüşmüştür yıllardır buranın tozunu molozunu yutan mahalle sakinlerinin görüşü alınmadan onların mağduriyetleri dinlenmeden ve giderilmeden ne yapılmak istendiğine dair hiç bir açıklama, bilgilendirme yapılmadan herşeyin en doğrusunu sadece ben bilirim, ben yaptım oldu mantığı ile hareket edilmekte, şeffaf bir süreç yerine hiç kimsenin ne yapılacağını bilmediği bir şekilde her gün kafasına estiği gibi bir değişiklik yapılarak katmerli bir mağduriyet yaratılmaktadır. Bir teyze daha önce burada “ben evi temizliyorum daha arkamı dönmeden eski hale geliyor pencere açamıyorum sofra indiremiyorum” demişti.

Basliksiz 6

Bu koskocaman mahallede çocukların oynayabileceği bir park yok. Yıllardır bu ilçede çöp kokusuna mahkum edilmek yetmiyormuş gibi ayrıca bu kazı ile patlatılmış kanalizasyon ve açıktan akan lağım ile baş başa bırakılmak bu insanlara reva görülemez.

Ayrıca Çin Seddi gibi buradaki kazılar evlere çok yakın temelleri sarsma tehlikesi düşünülmeden gerekli güvenlik önlemleri hiç alınmadan yürütülmekte bu yüksek kazıların çevresinde çocukların oynadığı ve ciddi bir hayati risk taşıdığını ifade ediyoruz hiç bir proje bir insan yaşamından daha kiymetli değil neden hiç bir güvenlik önlemi alma ihtiyacı hissetmiyorsunuz?

Daha yakın zamanda yine insan yaşamının hiçe sayıldığı bir ihmalden dolayı yaşamını yitiren Mehmet Aktaşoğlu’nun kanı kurumadan ihmale bir kurban daha vermek istemiyoruz. Her yönüyle mahalle sakinlerinin mağduriyetine çözüm getirilmeli buradaki insanlar mağdur edilmemelidir.

Uyarıyoruz, uyarmaya Deva’m edeceğiz. Mahallelinin haklı mücadelelerinde yanlarında olmaya da kararlıyız”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu