TMO’ya Ürün Satmak İçin Torpil Gerekli İddiası

Uzun bir süre önce hububat alımları için randevu sistemi oluşturan TMO’da randevu almak için torpilin olması gerektiği iddia edildi…
tmo

TMO’ya Ürün Satmak İçin Torpil Gerekli İddiası

TMO’ya ürünü satmak isteyen çiftçilerin randevu alamadığı iddia ediliyor. Ancak günün belli zamanlarında 10-20 dakika için açık kalan randevu sisteminin ne zaman açılacağından haberdar olmak için çiftçilerin torpil peşinde koştuğu ileri sürülüyor…
 

Randevuların Süresi Çok Kısa

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) uzun bir süre önce hububat alımlarında bütün ürünlerde randevulu sisteme geçti. Üreticilerin TMO’ya ürün getirmeden önce internet üzerinden randevu alması gerekiyor. Ancak günün belli zamanlarında açılıp kapanan randevu sisteminin çiftçileri mağdur ettiği ileri sürülüyor. Çiftçilerin TMO’dan randevu alabilmek için torpil aradığı bile iddia ediliyor.

 
Şanlıurfa’da Vahap Uluç isimli bir vatandaş, sosyal medya hesabından çiftçilerin yaşadığı sıkıntıya dikkat çekerek, devletin çiftlerin sorununa müdahale etmesi gerektiğini ifade etti. Uluç, paylaşımında şu iddialara yer verdi:
 

Randevu Sistemi 10-20 Dk Açık Kalıyor

“TMO’ya ürünü satmak için randevu almak gerekmekte. Ancak günün belli zamanlarında randevu sistemi 10-20 dakika için açılıp-kapatılmakta. Büyük bir ihtimalle randevu sisteminin ne zaman açılacağından birilerinin haberi oluyor ki bunlar dışında hiç kimse randevu alamamakta. Bu şekilde, örneğin, çiftçiden 8 TL”ye alınan buğday ertesi gün TMO’da 10 TL’ye satılmakta.

Çiftçi TMO’dan randevu almak için torpil arıyor. YAZIK!”.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu