THY Çalışanı 4 Sayfalık Mektup İle Canına Kıydı

THY çalışanı Ömer Koray Özbay, bıraktığı 4 sayfalık veda mektubunun ardından intihar etti. Özbay’ın iddiaları araştırılıyor.
thy
Türk Hava Yolları çalışanı Ömer Koray Özbay, canına kıydı. Uğradığı mobingi hem video hem de bıraktığı 4 sayfalık veda mektubunda anlatan Özbay’ın ölümü derin üzüntü yarattı. “3 yıldır işkence çekiyorum.” diyen Özbay, Türk Hava Yolları’nın yer hizmetleri şirketi Turkish Ground Services’te çalışıyordu.
Kariyerinde yeni bir sayfa açmak için Japonya’ya gittiğini, THY’de yetkili olan Serkan Gündüz’ün kendisine sistematik şekilde baskı uyguladığını belirten Özbay, çektiği videoda dayanacak gücünün kalmadığından bahsetti… Kendisinden bir süre haber alamayan arkadaşları, Özbay’ın ölüm haberi aldıklarını belirtti. Özbay, veda notunda “Hakkımı helal etmiyorum” diyerek şu ifadelere yer vermişti;
 

Serkan, Her Seferinde Engel Oldu

 
“Sevgili dostlarım, hayatıma son verdim. Bugün size, içimdeki duyguların tamamen solduğu ve kaybolduğum bir noktadan yazıyorum. Kendimi bir savaşçı gibi hissettim, her şeyi denedim ve elimden gelen her şeyi yaptım. Ancak bu süreçte duygularımı kaybettim. İçimde bir yerlerde hâlâ bir umut ışığı olsa da, sürekli yenilgilerle karşılaşmanın verdiği acı ve hayal kırıklığı beni sardı. Hırslı biri olduğum için defalarca denedim, bir şekilde hep başardım. Fakat 3 yıldır bir türlü istediğim başarıyı elde edemedim. Yenilgiyi kabul etmek benim için çok zor oldu. Her seferinde daha da güçlenerek tekrar denemeye çalıştım, fakat Serkan her seferinde güçlü bir şekilde engel oldu.
 

Bir Sürü Pis İş Yapmak Zorunda Kaldım

 
Serkan, kuzeni Alican ve arkadaşı Burhan için her şeyi yaptı. Beni sadece onların eksikliklerini kapatmak için kullandı. Onlara her şeyi öğrettim, her şeyi yapmalarını sağladım. Fakat sonunda tehdit edildim ve işsiz kaldım. Her adımda kendim, biraz daha kendim olmaktan çıktım. Bir sürü pis iş yapmak zorunda kaldım. Her şeye rağmen engelleri aştım, ancak Serkan’ın varlığı ve gücü karşısında sonunda çaresiz hissettim. Hep engel oldu çünkü. Neyi denesem tehdit etti. Başka bir yola girmeme bile engel oldu. Bu süre zarfında, sevdiğim insanları göremediğim için, içimde büyük bir özlem birikti. Yıllar geçtikçe, bu özlem daha da derinleşti ve arkadaşlarımla olan bağımı sanırım kaybettim. Çünkü kendimi bile kaybettim. Kalbimdeki duygusal ağırlığı taşımak zor geldi ve içimi kapatan bir duvar ördüm. Çünkü bu halimi anlatmak istemedim.
 

Beni Aşağılamalarını Kaldıramıyorum

 
Kendimi bir araç gibi kullanılmış hissediyorum. Tüm çabalarıma rağmen, başarısızlıkla karşılaştım artık yıkıldım. Duygusal bir uçurumun içinde kaybolmuş durumdayım. Artık içimde hiçbir umut ışığı kalmadı. Bu ağır yük altında, duygusal olarak tamamen tükenmiş durumdayım. Kendi iç dünyamda yalnızca boşluk hissediyorum. Hiçbir şansım kalmadı. Para kazanmak için beden işi yapmaktan yoruldum, bu kadar emek verip onun yüzünden her şeye sıfırdan başlamaktan yoruldum. Elimden her şeyimi alıp bu insanların bir de sürekli beni aşağılamalarını kaldıramıyorum… Size olan sevgim ve hatıralarınızı her zaman kalbimde taşıyacağım. Beni affedin ve anlayışınız için teşekkür ederim. Lütfen, hayatta kalanlara destek olmaya devam edin ve onlara umut ışığı olun.
 

Şikayet Ettim Ama Herkes Korkuyor

 
Son veda, içimdeki tüm duyguları kaybederek size veda ediyorum. Umarım bir gün bu dünya daha iyi bir yer olur. Umarım hayatınızda bulunan nüfuzlu insanlara, güçlerini kullanıp kendilerini Tanrı sanmalarına engel olursunuz. Bunun yolu korkmadan dik durmak ve kulluk etmemek. Ben elimden geleni yaptım. Şikâyet de ettim, ama maalesef herkes korkuyor ve kula kulluk ediyor. En azından savaşan insanlara destek olun… En azıdan… En derin sevgi ve saygılarımla, Zafer, Batuhan, Ebru, Harun, Okan, Yiğit, Gülizar, Kübra, Cengizhan, Nazmi, Eser, Nicky, Ayhan, İrfan ve adını saymadıklarım bana dostluk yaptığınız için, size sahip olduğum için çok şanslıydım her şey için size teşekkür ederim… Elveda dostlarım.” Türk Hava Yolları, Ömer Koray Özbay’ın intiharının ardından açıklamada bulundu. Özbay’ın THY’nin iştirakı olan TGS’de çalıştığını doğrulayan yetkililer durumun takipçisi olacağını belirterek şu açıklamada bulundu; “İnternet ve sosyal medya mecralarında ortaklığımız iştiraklerinden TGS’de (Turkish Ground Service) görev yapmış ve 2019 yılı Mart ayında kendi isteğiyle görevinden ayrılmış Ömer Koray Özbay hakkında çıkan iddia ve paylaşımlar, şirketimizin ilgili birimlerince incelenmekte olup, konu titizlikle takip edilmektedir…”

 

@urfa.com

THY Çalışanı *nt*har etti #urfa #şanlıurfa #sondakika #tiktokurfa63 #THY TürkHavaYolları SerkanGündüz

♬ urfa.com – orijinal ses – urfa.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu