Temizlik İmandan Geliyorsa Bu Cami Neden Pislik İçinde

Şanlıurfa'da daha önce kilise olan ve sonra camiye çevrilen Selahattin Eyyübi Cami'nin pislik içinde yüzmesi tepkilere neden oldu.

Temizlik İmandan Geliyorsa Bu Cami Neden Pislik İçinde

Şanlıurfa’da daha önce kilise olan ve daha sonra camiye çevrilen Selahattin Eyyübi Cami’nin etrafının pislik ve çöp içinde olması görenleri hayrete düşürdü. Caminin bahçesi moloz yığınları ve çöplerle kaplanmış halde… Denetim yapılmayan caminin bahçesinin bu halde olduğunu gören vatandaşlar, buranın ibadet yapmaya uygun olmadığını belirterek yetkilileri göreve davet etti.

Kiliseden camiye çevrilen yerde ibadet yapan vatandaşlar;

“Nerede bu ‘Temizlik imandan gelir’ sözü. Bunun en çok camilerde görülmesi gerekirken nasıl olur da bir cami pislik içinde yüzebilir. İl Müftülüğü bu durumla nasıl ilgilenmez? Burası cami olmadan önce kiliseydi ve kilise olmadan önce çok daha temizdi. Yabancı misyonerle imamlarımızdan ve il müftümüzden daha iyi bakardı ibadet yaptıkları yere… Ne yazık ki günümüzde kiliseler pırıl pırıl, camiler ise pislik içinde…”

Caminin oldukça kötü durumda olduğu ve ibadet yapmaya çok da uygun olmadığını belirten cami cemaati, bu durumun Şanlıurfa’ya yakışmadığını belirterek İL Müftüsünü göreve davet etti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu