Tapu Kadastro Şanlıurfa’da Personel Alacak

Tapu Kadastro Şanlıurfa'da Personel Alacak

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü aralarında Şanlıurfa’nın da bulunduğu birçok il için mühendis ve tekniker pozisyonuna 202 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Bunlardan 5’i mühendis, 28’i de tekniker pozisyonu için olmak üzere, Şanlıurfa’ya da farklı ilçelerin Tapu ve Kadastro Müdürlükleri’nde istihdam edilmek üzere toplam 33 sözleşme personel alınacak.

Alımlarda Sözleşmeli Tekniker unvanı için 2022 yılı KPSS (B) grubu P93, Sözleşmeli Mühendis unvanı için ise 2021 veya 2022 yılı KPSS (B) grubu P3 puan türünden 70 ve üzeri puan esas alınacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

1-) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.

2) Başvuru yapılacak unvan ile aynı unvanda Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak.

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular, 03 – 07 Temmuz 2023 tarihleri arasında  e-devlet

üzerinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapılacaktır. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

BİHA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu