Tanal: Urfa’da Tuvalete Komşuya Gidiliyor

Mahmut Tanal, yaptığı paylaşımda, Viranşehir'de yaşayan vatandaşların su ihtiyacını karşılamak için komşuya gittiği belirtti.

 
Şanlıurfa’nın sorunlarına değinen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa’nın kanalizasyonuna da el attı.
 
Söz konusu sorunda; Viranşehir’de vatandaşların kanalizasyonunun yapılmadığı belirtildi. Kanalizasyonları yapılmayan vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamak için komşuya gittiği belirtildi.
 
CHP’li Mahmut Tanal, “Durum Afrika’dan beter” diyerek şu açıklamada bulundu;
 

Vatandaş Kendi İmkanlarıyla Kanalizasyon Kazıyor

  • “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü’nün Hürriyet Mahallesi 286. Sokak’ta 50 metrelik kanalizasyon sistemini tamamlamadı. Bu yüzden K. S. isimli vatandaşın kendi imkânlarıyla kanalizasyon çukuru kazdı. Bu ilkel kanalizasyonun hem çocuklar için tehlikeli hem sağlığa hem de çevreye zarar veriyor. Tanal, 295. Sokak’ta benzer kanalizasyon sorununun yaşandığını açıkladı. Tanal, E. A. isimli yurttaşın ailesiyle birlikte yaşadığı tuvalet sıkıntısını aktardı.
  • Şanlıurfa Viranşehir merkez mahallesi Hürriyet’te yeni bir kanalizasyon skandalı daha patlak verdi! 295. Sokak’taki hemşerimizin de kanalizasyon sistemi yok. Kendi imkanlarıyla oluşturduğu ilkel kanalizasyon sistemi de yol çalışmasına kurban gidince mağduriyet katlanmış.
  • Yıl 2022… Mağdur ettiğiniz hemşerim ile ailenin diğer fertleri, tuvalet ihtiyacı için komşularına gidiyorlar Zeynel Abidin Beyazgül. Duydun mu? Kıymetli hemşerim, utanması gereken kanalizasyon sistemini tamamlamayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve bünyesindeki ŞUSKİ’dir.
  • Zeynel başkan, emrindeki yetkililere söz geçiremediği için doğrudan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’den meseleye el atmasını istiyoruz. Ayrıca sorunun giderilmesi için Erdoğan’a ve bakanlara çağrıda bulunuyoruz.
  • ŞUSKİ, birkaç metrelik kanalizasyon hattını tamamlamıyor. Vatandaş, evinde tuvalete gidemiyor. Tuvalet ihtiyacı için komşulara gidiyor. Bu utanç hepinizin!
  • Afrika’dan beter bir durumla karşı karşıyayız. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin baba ocağı olan Viranşehir’de vatandaş, kanalizasyon ve tuvalet sorunu yaşıyor. Şanlıurfa Büyükşehir ve diğer ilgili kurumlar, Viranşehir’de temel ihtiyaçları karşılamıyor.
  • Şanlıurfa Viranşehir ilçe merkezinde vatandaşa sağlıklı tuvalete erişim hakkı sağlanmıyor.
 
Vatandaşların kanalizasyon çilesi videosu için buraya tıklayınız.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu