Suruç’taki Yasak Aşk Dehşetinde Adamın Kardeşi Konuştu

Suruç'ta 3 çocuk annesi Fatma Yiğit’in yasak aşk yaşadığını öne sürerek sokak ortasında kurşun yağmuruna tuttuğu şahsın abisi konuştu.

Suruç’ta 3 çocuk annesi Fatma Yiğit’in yasak aşk yaşadığını öne sürerek sokak ortasında kurşun yağmuruna tuttuğu Ferhat Demir’in ağabeyi Murat Demir, kardeşinin komploya kurban gittiğini iddia etti.

SURUÇ –  Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Mizaryolu Mahallesinde 10 Temmuz’da akşam saatlerinde sokak ortasında işlenen cinayet Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

İddiaya göre, Suruç ilçesinde yaşayan 3 çocuk annesi Fatma Yiğit, yaklaşık bir hafta önce evden kaçarak yasak aşk yaşadığı Iğdır’da yaşayan Ferhat Demir ile Şanlıurfa’da buluştu. Çiftin henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışmasında Fatma Yiğit, Ferhat Demir’i sokak ortasında kurşun yağmuruna tuttu. Çok sayıda merminin isabet ettiği Ferhat Demir olay yerinde hayatını kaybetti.

Olayın ardından Fatma Yiğit tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Ferhat Demir ise memleketi Iğdır’da yakınlarının gözyaşları arasında toprağa verildi.

Demir’in ağabeyi Murat Demir, kardeşinin komplo kurban gittiğini ileri sürdü.

Ağabey Demir, kardeşinin 4 yıldır ailesini Iğdır’da bırakıp inşaatlarda çalışmak üzere Bodrum’a gittiğini belirterek, şunları söyledi:

“Kendisinden 10 gündür haber alamıyorduk ve kayıp ihbarında bulunmuştuk. 10 Temmuz akşamı sosyal medyada kardeşimizin bir kadın tarafından ilçe merkezinde öldürüldüğünü gördük. Böyle bir aşktan hiçbirimizin haberi yoktu. Kardeşimiz bize göre ne namus ne de yasak aşk kurbanı. Bir komploya kurban gitmiştir.”

Öldürülmeden önce kardeşinin fena halde dayak yediğini iddia eden Murat Demir, “Cesedini oraya atmışlar, sonra da bu kadın tabanca ile defalarca ateş edip adını ‘Namus cinayeti’ koymuş. Kardeşimin üzerinde ne cep telefonu ne kimliği ne de para çıktı.  Her şeyini gasbetmişler. Cinayet görüntülerini de yine kendileri çekmiştir. Her şey planlı. Kardeşimi parası için öldürdüler” ifadelerini kullandı.

BİHA

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu