GenelGüncelSağlıkYurt

Suriyelilere var urfalılara yok

Suriye'ye Bile Yapıldı Şanlıurfa'ya Yok ?

süriye

Suriye’ye Bile Yapıldı Şanlıurfa’ya Yok ?

Savaş şehri Suriye’ye Şehir Hastanesi kurulurken ,Urfa’ya sözü verilen şehir hastanesi için bir kazma dahi vurulmadı

Suriye’deki savaşların ardından iyileştirme işlemleri devam ediyor. 2016’dan bu yana yapılması planlanan hastane 8 ocak 2020’de bitirilip hizmete açılmıştır. Azez Vatan hastanesi Halep’in Azez kentinde kurulmuş olup Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde hızlı bir şekilde yapıldığı bildirilmiştir.Şanlıurfa’ya 267 km uzaklıktaki savaş şehrinde bile bu kadar hızlı yapılan hastanelerin olması ve Urfa’da olmaması Chp Haliliye İlçe Başkanı tarafından sosyal medyada paylaşımla sorgulandı.

Paylaşımında “Suriye’ye şehir hastanesi yapıldı. Hayırlı olsun. Ancak daha önce 2015 yılında dönemin bakanı Faruk Çelik’in temeli atılıyor, 2019 yılında da cumhurbaşkanının inşası devam ediyor dediği Şanlıurfa Şehir Hastanesi’nin yerinde yeller esiyor” diyerek beklentilerin karşılanmadığı vurguladı.

Şanlıurfa’lılara 7 Yıl Önce Sözü verilen şehir hastanesi bekleyişini sürdüren vatandaşlar Suriye’ye yapılan Hastaneyi duyunca kendilerine verilen sözleri tekrar, tekrar hatırlatıp, neden kaale alınmadıklarını sordular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde ‘hayalim’ dediği şehir hastanelerinin temellerinin bile bu denli geciktirilmesi ve inşa edilecek birçok yerde hiçbir çalışmanın yapılmaması dikkat çekiyor.Urfa’daki şehir hastanesi meselesi de bunlardan biri. Nisan ayında temeli atılıyor denilen hastanenin temelinin hâlâ atılmamış olmasının altında yatan neden Urfalılar tarafından merak edilirken bir yandan da pandemi dönemindeki hastane açıklarının kapatılması dört gözle bekleniyor.

Vatandaşlar tarafından; yetkililerin bu konuda adım atması isteniyor

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı