Suriyelilere Ehliyet Sınavında Arapça Soru Kâğıdı Verildi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Türklere Türkçe, Suriyeliler ise Arapça ehliyet sınavı yapıldığını iddia etti. Özdağ: "Türkiye ne zaman 2 dilli oldu." dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Türklere Türkçe, Suriyeliler ise Arapça ehliyet sınavı yapıldığını iddia etti. Özdağ: “Türkiye ne zaman 2 dilli oldu.” dedi.
 
Suriyelilerin Türkiye’yi benimsemesi için her türlü yol izleniyor. Daha önce Türk vatandaşlara sunulmayan imkanların sunulduğu Suriyeliler Türk vatandaşlığı almalarının yanında ücretsiz kendi dillerinde de sınavlara girmeye başladı.
 
İddialar, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan geldi. Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Mersin’in Erdemli ilçesinde yapılan ehliyet sınavına giren Suriyelilere Arapça soru kitapçığı verildiğini iddia etti.
 
Özdağ açıklamasının tamamında şu ifadelere yer verdi;
Dün Mersin Erdemli’de yapılan ehliyet sınavında Suriyeliler sınava girdi. Suriyelilerin sınava Arapça, Türklerin ki Türkçe iyiydi. Üstelik sınava Arapça giren Suriyeliler Türk vatandaşlığı almışlar. Türkiye ne zaman iki dilli oldu siz ne yapıyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu