Son Dakika! Urfa’da 5 gün daha izinli sayılacaklar

Şanlıurfa'da engelli, hamile ve 3 yaş altı çocuk sahibi olan kadın kamu görevlileri 5 gün daha izinli sayılacak.

Urfa'da bir trafik kazası daha: 7 yaralı

Şanlıurfa Valiliği’nin kar yağışının etkisini devam ettireceği duyurusunun ardından kamuda çalışan kadınların ve engelli vatandaşların 5 gün boyunca izinli sayılması konusunda gerekli adımlar atıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan engelli hamile ve 3 yaş altı çocuğu olan bayan kamu görevlilerinin 5 gün izinli sayılacağı duyuruldu.

İl Salık Müdürlüğü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

“Şanlıurfa valiliğimiz tarafından duyurulan yoğun kar yağışına bağlı olumsuz hava koşulları hafta boyunca devam edeceğinden 24-28 ocak tarihleri arasında engelli hamile ve 3 yaş altı çocuğu olan bayan kamu görevlilerimiz 5 gün süreyle idari izinli sayılacaklardır. Valiliğimizin duyurusu Sağlık hizmetlerinin aksatılmasına mahal verilmemesi koşulu ile uygulanacaktır. Bu kapsamda, idari izin kullanılması, Nöbetlerin düzenlenmesi ve personel ihtiyacı olan birimlerde düzenleme yapılması Hastanelerde Başhekim ve Sağlık hizmetleri Müdürlerinin değerlendirilmesi ve onayı ile, İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı  112 Acil sağlık hizmetleri, UMKE birimi  aynı şekilde ilgili başkanlık tarafından karar verilecektir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu