Son Dakika! Deprem Profesörü Urfa İçin Konuştu

Depremin sarsıntısını hissedip panik olan Urfalılara rahatlatıcı açıklama geldi. Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Şanlıurfa güvendedir!" dedi.

ercan
Komşu illerde meydana gelen depremin sarsıntısını hissedip panik olan Urfalılara Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’dan rahatlatıcı açıklama geldi. Ercan, “Şanlıurfa güvendedir!” dedi.
 
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremden etkilenen ve yıkımın ve can kaybının meydana geldiği Şanlıurfa’da komşu illerdeki sarsıntılar nedeniyle sallanmaya devam ediyor…
 
Malatya ve Adıyaman’da meydana gelen 5 ve üzeri şiddetteki deprem Şanlıurfa’nın da sallanmasına neden oldu. Komşu illerde yaşanan deprem Şanlıurfa’da yaşayan vatandaşları tedirgin ederken insanların rahat nefes almasını sağlayacak bir açıklama geldi.
 
Açıklama, Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’dan geldi. Ercan yaptığı açıklama ile Şanlıurfalılara rahat bir nefes aldırdı. Şanlıurfalıları rahatlatcak açıklamada bulunan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan şu ifadelere yer verdi;
 
“Şanlıurfa Bozova ile Harran Kırıkları, ayrıca DAK ile ÖDK etkisindedir. Başkent odaklı M6,4’e kadar depremler 500 ile 1000 yılda bir olur. Tüm ilçeleriyle 3 ile 4. Derece deprem bölgesinde olup çok güvenlidir.”
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu