Solmaz: Herkes Aile Hekimliğinden Ücretsiz Yararlanabilir

Solmaz, Herkes Aile Hekimliği hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilir.

Solmaz: Herkes Aile Hekimliğinden Ücretsiz Yararlanabilir

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Ögr. Üyesi Abdullah Solmaz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Öznur Bulut Gazanfer ile birlikte Haliliye 4 no’lu Osmangazi Ticaret Borsası Aile Sağlığı Merkezi’ni ziyaret etti.

Dr. Ögr. Üyesi Abdullah Solmaz, Aile Sağlığı Merkezinde çalışan sağlık çalışanlarının talep ve önerilerini dinleyerek, vatandaşa sunulan sağlık hizmetleri konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Ögr. Üyesi Abdullah Solmaz “Aile Sağlığı Merkezlerinde, birinci basamak sağlık hizmetleri olarak bireye yönelik koruyucu, tanı, tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetleri verilmektedir. Aile hekimliği, hastalarında yaş, cinsiyet, organ ya da sistem ayrımı yapmaz, eğitimi dahilindeki tüm hastalara hizmet verir.

Aile hekimleri hastalarını sadece tedavi etmez, onları hastalanmadan önce korumaya çalışır. Bu amaçla kişiye yönelik koruyucu hizmetler içinde aşılama, yaşam tarzı değişiklikleri için danışmanlık yapma, bebek ve çocuk izlemi, gebe izlemi, aile planlaması hizmetlerini sunar. Salgın ve bulaşıcı hastalıklar varlığında aile bireylerini bilgilendirir ve koruyucu önlemlerin alınmasını sağlar Kanser taramalarını ve kronik hastalık takiplerini gerçekleştirir.

Vatandaşlarımızın Aile Hekimliklerini tercih etmeleri halinde hem hastanelerimizdeki poliklinik ve Acil servislerde yığılmalar azalacak, hem de vatandaşlarımız kendi mahallesinde daha zahmetsiz ve kısa sürede sağlık hizmetinden faydalanmış olacaklardır.

Birinci basamak sağlık hizmetlerimizden tüm vatandaşlarımız ücretsiz olarak faydalanabilmektedir ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu