GenelGüncelÖzel Haber

Siverek’te Köylülerin Yol İsyanı!

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde toplam 15 km Stabilize toprak yol hem araçlara hem de insanoğluna büyük zarar veriyor.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesine Bağlı Süğütlü Köyünden Taşağıl Kefernaz Köy İstikametinden Toplam 15 km Stabilize toprak yol hem araçlara hem de insanoğluna büyük zarar vermektedir.

Yol hakkında sıkıntısını Dile getiren Kefernaz Kırsal mahallesinden Lütfi Ötlü, “Aşağı yukarı on bin nüfusu hizmet veren bu yolda 20 yerleşim yeri Kırsal mahalle bulunmaktadır. İki defa hem Mahalli Hem de Milletvekili Seçimlerinde Büyükşehir Belediyesinin Seçim vaatlerinde ‘yapacağız’ denildi. Ancak yapılmadı. Bu bozuk ve kullanılamaz yolu 10 yıldır bu halde vatandaşlar kullanıyor. Kışın öğrenci servisleri çok zor şartlar altında gerek öğrenciler gerekse taşıma yapan minibüsler ulaşımda büyük sıkıntılar yaşamaktadırlar.

15 km yolu bir buçuk saatte kat ediyoruz. En son öğrendiğiniz kadarıyla bu yolumuz yapılacak yol programından çıkartılmış olup ne zaman yapılacağı belli değil deniliyor. Günümüz Türkiye’sinde Hükümetimiz her yere yol hizmeti götürüyor. Bizim yol hizmetlerimiz neden hep erteleniyor. Bu anlayış bizi maddi ve manevi yönde hep geri plana itiyor. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bizim bu yol sorunumuzu giderilmesi noktasında ne gerekiyorsa yapmalarını diliyoruz.  Sesimize Kulak verin Kulak tıkayanlara Ankara’ya kadar bu sesimizi duyuracağımıza kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı