Siverek’te Bir Grup Genç Bankları Söküp Yaktı!

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir grup gencin yaptıkları 'Bu kadarına da pes' dedirtti. Gençler tahta bankaları yakıp parktaki gölgeliklere zarar verdi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup gencin yaptıkları ‘Bu kadarına da pes’ dedirtti. Gençler tahta bankaları yakıp parktaki gölgeliklere zarar verdi.
 
Olay, Siverek’te meydana geldi. Bir grup genç belediye tarafından halkın hizmetine sunulan tahta bank ve masalara zarar verdi. Orada bulunan başka bir genç tarafından video kaydına alınan görüntülerde, bir parkta bulunan tahta masa yerinden söküldü. Yerinden sökülen masa gençlerin ateş yakıldığı yere getirildi. Masayı parçalayıp ateşlerini harlayan gençler kendi aralarında gülüşmeye başladı. Gençlerden biri “Bu masa devlet malıdır.” diyerek gülmeye başladı.
 
Öte yandan aynı gençler olup olmadığı konusunda bilgi edinilemeyen bir grup ise bir okulun bahçesinde bulunan gölgeliklere zarar verdi. Okulun bahçesindeki gölgeliğin destek ayağını sökmek için çabalayan bir genç, tehlikeye de davetiye çıkardı. Gölgeliğin ayağını koparmak için çabalayan genç o sırada okulun bahçesinde oynayan çocukları da tehlikeye attı. Devlet malına zarar veren genç arkadaşı tarafından cep telefonu kamerasıyla kayda alındı.
 
Görüntülerin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılmasının ardından Siverek Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Devlet malına zarar veren gençlere gerekli işlemler yapıldı. Açıklama Siverek Belediyesi tarafından geldi. Siverek Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“Bu görüntüleri paylaşmamızın ardından harekete geçen İlçe Emniyet Müdürümüz Sn. Özer Bilgehan’a teşekkür ediyoruz.

Emniyet güçlerimize hassasiyetleri için teşekkür ediyoruz. Bu milletin malına zarar veren her kim olursa olsun hesap vermesi için çalışacağız.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu