Sivereklinin Bitmeyen hizmet aşkı

Sivereklinin Bitmeyen hizmet aşkı

Siverek halkının sorunlarına kanaat önderi eski meclis üyesi Ali Çiftel tarafından çözüm buluyor.
Şanlıurfa Siverek ilçesi’ninFırat mahallesindeki ofisinde ziyaretçisi eksik olmayan eski meclis üyesi Çiftel Siverek halkının sorunlarının çözüme kavuşması için çabalıyor.

Siverek halkının sorunlarının çözüme kavuşması için gerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gerekse Deva partisi kurucular kurulu üyesi Kerem Altun, Deva Partisi il başkanı Ahmet Tüysüz , CHP Milletvekili Gürsel Tekin, Seyit Torun, CHP İl Başkanı Hayrettin Cidir, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ , Gelecek partisi genel başkan yardımcısı Doğan Demir ,Gelecek partisi kurucular kuru üyesi Şükrü Kırboğa gerekse de diğer partilerin mensuplarıyla görüşüyor .

 

Pandemi sürecinde Çifteli ziyaret eden ziyaretçileri arasında Siverek eski Belediye başkanı Resul Yılmaz,CHP eski il başkanı ve Milletvekili adayı Ferhat Karataş, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu üyesi Cuma İçten, Yeniden Refah Partisi, Saadet Partisi İlçe Başkanlığı ve AGD Siverek Temsilciliği, CHP İlçe Teşkilatı , Viranşehir Ak Parti Belediye Başkan aday adayı Rıfat Yenice, Deza Par partisi kurucular kurulu üyesi Sedat Koçal ve onlarca Siverekli ziyaret etti.

Parti ve düşünce farklılığı gözetmeksizin herkes ile görüşen Çiftel, Siverek halkın sorunlarının çözülmesini her şeyin üstünde görüyor. Siverek’in sesi haline gelen Çiftel halk tarafından taktir ediliyor. Sorunları olanlar Çifteli rahatlıkla arıyor rahatlıkla ulaşıyor. Çiftel ise Siverek halkına eksik kalan hizmet borcum var diyor ve hizmet etmeye devam edeceğim diyor.

 

 

Çiftel Belediyede gördüğü yanlışlara itiraz etmiş, ihale ihlallerini, kayırmacılıkları, haksızlıkları meclis toplantılarında ve medyadaki köşesinde etkin biçimde eleştirmiş, mücadele etmişti. Hatta ilgilileri hakkında yargıya başvurmuştu.

Çiftel belediye meclis üyesiyken mevcut yönetimden yani iktidardan birçok kez kendisine CHP’den istifa edip AKP’ye geçmesi istenmiş kendisine mevki makam teklif edilmişti ama Çiftel seçildiği partiye ve kendisine oy verenlere ihanet etmeyeceğini söyleyerek defalarca teklifleri reddetmişti.

Çiftelin istifasından sonra Siverek halkı Çiftel’in yaptıklarını görmüş, Çiftel’e sahip çıkmış, Çiftel’e desteklerini bildirmişlerdi .
AKP meclis üyeleri bile Çiftel’e; “istifa etmemen gerek, sen Siverek’in sesisin, istifa edersen meclisin sesi kesilecek, meclis sessizleşecek” demişlerdi .

HDP meclis üyeleri de aynı şekilde meclisin ve Siverek halkının Çiftel’e ihtiyaç duyduğunu söylemiş Çiftel’i istifadan vazgeçirmeye çalışmışlardı. Çiftel halkı için istifasından sonra mücadele etmeye devam etti ediyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu