Şehir plancılarından ticari alana itiraz!

Şehir Plancıları Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği, Siverek’te kamu hizmet alanının ticari alana dönüştürülmesine itiraz etti.

Şehir plancılarından ticari alana itiraz!

Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Şanlıurfa İl Temsilciliği, Siverek ilçesinin Karakoyun Mahallesinde 162 ada 1 nolu taşınmazda, kamu hizmet alanının ticari alana dönüştürülmesine itirazda bulundu.

Oda, kamu hizmet alanının halkın kullanımında olmasının ilgili mevzuatta belli olduğunu, belediyenin aykırı olan bu tür uygulamaların takipçisi olunacaklarını belirtti.

ŞPO, konuya ilişkin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Siverek ilçemiz Karakoyun Mahallesi 162 ada 1 nolu taşınmazda ‘Kamu Hizmet Alanı’ nı ‘Ticaret Alanına’ dönüştürdüğü Nazım ve Uygulama İmar Planı değişikliklerine Kamu Yararına itiraz ettik.

Kamusal alanların halkımızın kullanımında olması gerektiği ilgili mevzuatla sabittir. Büyükşehir Belediye Kanunu, Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği ile Şehircilik İlke ve Esaslarına aykırı olan bu tür uygulamaların daha önce olduğu gibi bundan sonrada takipçisi olacağız” denildi.

Basliksiz 6

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu