Sedat Peker: Öldürülmem Halinde Tüm Türkiye Öğrenecek

İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Turhan Çömez, Sedat Peker ile görüştüğünü belirtti. Çömez, Peker'in kendisine "Öldürülmem halinde tüm Türkiye öğrenecek" dediğini belirtti.

sedat peker
İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Turhan Çömez, Sedat Peker ile görüştüğünü belirtti. Çömez, Peker’in kendisine “Öldürülmem halinde tüm Türkiye öğrenecek” dediğini belirtti.
 
Suç örgütü liderliği ile suçlanan Sedat Peker, YouTube kanalına attığı videolarla gündemde uzun süre yerini almış, iddialarıyla da şaşkınlık yaratmıştı.
 
Şu an hangi ülkede olduğu bilinmeyen Peker ile görüştüğünü ifade eden İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Turhan Çömez, açıklamalarda bulundu. Çömez, Halk TV’de “Kayda Geçsin” katıldı. Burada yaptığı açıklamalar gündeme oturdu.
 
Çömez Sedat Peker ile görüştüğünü ve Peker’in kendisine “Öldürülmem halinde elimdeki tüm bilgi ve belgeleri Türkiye öğrenecek!” dediğini belirtti. Çömez, yaptığı konuşmada Peker’in Türkiye’de devam eden davaları için “Benim davalarımla ilgili gündemi buradan da yönetebilirim. Herhangi bir soru gelirse bana, bunu hukuka uygun bir şekilde, yasalara uygun bir şekilde yapmaya hazırım” dediğini belirtti.
 
Çömez’in Sedat Peker ile olan konuşmasını anlattığı programda şu ifadelere yer verdi;
 

Peker: yargı Önünde Aklanmaya Hazırım

“Sedat Peker, gerekirse oradaki Büyükelçilik ya da SEGBİS ile ifade vermeye hazır. ‘Hükümet benden bilgi, belge istesin ben bunların hepsini resmi yollardan kendisine ulaştırmaya hazırım, gerekirse Türkiye’deki yetkililer gelsin, benden ifade alsınlar. Veya da SEGBİS ile ifade vermeye tüm ifşaatları yapmaya hazırım’ dedi.
‘Beni yargılayın ama adaletli bir şekilde yargılayın’ diyor. ‘Ben yargı önünde aklanmaya hazırım’ dedi. Türkiye’deki bir çok yanlışlığın ifşasına katkı sağlayacağını vurguluyor ve izin verin ben bunları anlatayım diyor.”

Peker: Kendimi Feda Etmeye Hazırım

“Ben ailemle burada eziyet çekiyorum. Ciddi çilelerle boğuşuyorum. Yabancı bir ülkede çok zor şartlar altında yaşamımı idame ediyorum. Kendimi feda etmeye hazırım. Ama Türkiye’nin arınması için ortaya koyduğum bu iradeye siyaset kurumu da sahip çıksın. İYİ Parti bir hamle yaptı ama diğer siyasi partilerden de bu konuda destek istiyorum, konuşmak istiyorum. İfşaatlarda bulunmak istiyorum. Ama kamuoyunun ve özellikle siyaset kurumunun bana destek çıkması gerekiyor.
 

Peker: Öldürülmem Halinde Tüm Türkiye Öğrenecek

Ben her türkü fedakarlığı yapmaya hazırım. Ailem ve çocuklarımla sıkıntılı bir hayat sürüyorum. Ama tüm bunların yanında bana destek olunsun ben bu ifşaatları yapayım. Bu ağır dijital tecrit hakkında bunları yapmam mümkün değil. Tüm bilgi ve belgeleri kayıt altına aldım. 2 farklı ülkeye gönderdim. Öldürülmem halinde bunları tüm Türkiye öğrenecek.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu