SağlıkYurt

Şanlıurfa’da Yeniden Diş Hizmeti Verilmeye Başlandı

Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ve merkezlerinde gerekli tüm tedbirler alınarak yeniden Diş hizmeti verilmeye başlandı.

Urfa Diş Hastanesi

Haziran ayının başında normalleşme süreci ile yeni adımlar atılmaya başladı. Covid-19 sonrası Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi hizmetlerinin tamamının Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu alınarak verileceği kaydedildi.

 

Ağız diş sağlığı hizmetleri için iki muayene arasında en az 20 dakika olması sağlanmalıdır. Bu dönemde ihtiyaç halinde öncelikle panaromik görüntüleme istenilerek, her bir hasta çekimi sonrasında uygun yöntemlerle dezenfeksiyonu sağlandıktan sonra; diğer görüntüleme yöntemleri zorunlu hallerde tercih edilmelidir. Ağız diş sağlığı hizmetleri için bir, iki ve üç ünitenin bulunduğu odalarda sadece tek ünitenin kullanılacağı belirtildi.

 

Her bir hasta sonrası odaların havalandırılacağı ve diş hekimlerinin maske, önlük, eldiven ve gözlükle çalışacağı bildirildi. Bunların yanı sıra tedavi olacak hastaların da temas halinde olmamaları gerekmektedir.

Bahar

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı