Şanlıurfa’da Yaşlı Kadından Şok Tapu İddiası

Şanlıurfa’da tapu çalışanı tarafından yıllar önce satın aldığı arsasının rızası olmadan başkasına devredildiğini iddia ediliyor.

tapu sahtekarlığı

Şanlıurfa’da tapu çalışanı tarafından yıllar önce satın aldığı arsasının rızası olmadan başkasına devredildiğini iddia eden Z.E savcılığa başvurduktan sonra talebi olmadığı halde arsasının yeniden kendi ismine tescil edildiğini ileri sürdü.

 

Aynı Arsa 4 Kişiye Daha Satılmış İddiası

 

Her şey kısa süre önce e-devlet şifresi alan Z.E’nin tapu sicilini kontrol etmesiyle başladı. İddiaya göre; 78 yaşındaki Z.E 15 yıl önce bir arsa satın aldı. Aynı arsa 10 gün sonra N.Yaşarsoy tarafından 4 kişiye daha satıldığı ileri sürüldü. Bunu 2 ay önce öğrenen yaşlı kadın durumu dilekçeyle savcılığa bildirdi.

 

Savcılık Başvurusu Sonrası Aarsa Kendi Adına Geri Döndü

 

Birkaç gün sonra e-devletten tapu kaydı kontrolü yapan yaşlı kadın arsasının yeniden kendi adına kayıtlı hale geldiğini öğrendi. Yani iddiaya göre sehven kaybolan arsası geri dönmüştü. Bunun üzerine yaşlı kadın kendi talebi olmaksızın arsanın geri dönmesinden şüphelenerek durumu yeniden savcılığa bildirdi.

 

Tapu Müdürlüğü: Olay Sehven Gerçekleşmiş

 

Yaşlı kadının avukatı Şanlıurfa Tapu Müdürlüğü tarafından müvekkilinin arandığını olayın sehven gerçekleştiğini söylediklerini iddia etti. Ancak arsa sahibi yaşlı kadın Z.E, “tapu yevmiye numaraları üzerinden oynama ve iptal yapılarak işlemlerin yürütülmüş. Yapılan satışın da yeni yevmiye numarası ile yapılmış. Söz konusu durumu e-devlet üzerinden kontroller neticesinde fark etmeseydim kendi adıma ait gayrimenkulün başkalarında kalacağından eminim. Yaşı ilerleyen tüm vatandaşların kendi adlarına olan gayrimenkulleri kontrol etmesini istiyorum.

 

Yaşlı Kadın Ve Avukatları: “Sürecin Takipçisi Olacağız”

 

Z.E ve avukatları olayın savcılık makamınca da incelemeye alındığını belirterek, “Gerekli soruşturma yürütülüyor. Sonuna dek bu sürecin takipçisi olacağız” dedi.

İddialarla ilgili yasal süreç devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu