Şanlıurfa’da Öğrenciler Karnelerini Vali Ayhan’dan Aldı

Şanlıurfa’da yaklaşık 685 bin öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi. Şanlıurfa Valisi Ayhan, karne dağıtım törenine katıldı.

Şanlıurfa’da okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 685 bin öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi. Şanlıurfa Valisi Ayhan, karne dağıtım törenine katıldı.

6 Eylül 2021’de başlayan 2021–2022  eğitim öğretim yılı bugün sona eriyor. Okulda yıl boyunca derslerine yoğunlaşan öğrenciler için yaz tatili öncesi  son ders zili bugün çaldı.

Şanlıurfa’da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 685 bin 765 öğrenci bugün karnelerini aldı.

Şanlıurfa’da 3 bin 20 okulda 24 bin derslikte yaklaşık 685 bin 765 öğrenci bulunuyor.

Karne heyecanı yaşayan öğrencilerle kentteki 35 bin 880 öğretmen de yaz tatiline merhaba dedi.

VALİ AYHAN KARNE TÖRENİNE KATILDI

Haliliye ilçesinde Şehit Hasan Hüseyin Çalışkan İlkokulu’nda Vali Salih Ayhan’ın katılımıyla karne dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Öğrencilere karnelerini veren Vali Ayhan, öğrencilere tatilde ne yapacaklarını sordu.

Derslerinde başarı göstererek dereceye giren iki öğrenci de Vali Ayhan’a plaket takdim etti.

VALİ AYHAN’DAN EBEVEYNLERE UYARI

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, öğrencilere karna dağıtımı sırasında yaptığı konuşmada, “Ben özellikle velilerden şunu istiyorum, çocuklarımızın karnelerinde bir eksiklik varsa velilerimizin de bundan bir hissedar olmalarını özellikle istiyorum. Bu karne sadece çocuklarımızın değil, velilerin de bir karnesidir. Çocuğumuza olan ilgisinin yaklaşımının da bir yansımasıdır. Dolayısıyla kırık notu olan veya düşük notu olan çocuğumuza asla kızmıyoruz, eksiği olarak görmememiz lazım. İnşallah bu yaz döneminde de elimizden geldiği kadar Urfa’nın şartlarını da dikkate alarak gençlik sporluğumuz, belediyelerimiz ve milli eğitim müdürlüğü ile birlikte çocuklarımıza yine eğitimden kopmaması için özellikle spor, sanatsal ve kültürel faaliyetlerde ilgi göstereceğiz. Yeni eğitim ve öğretim dönemine hazırlıklı olacağız. Herkese iyi tatiller dilerim” ifadesini kullandı.

Yaz tatili 12 Eylül Pazartesi gününe kadar devam edecek.

 

BİHA

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu