AsayişGüncelYurt

Urfa’da Köy Halkı Uyardı: Müdahale Edin

Şanlıurfa’da 16 köyün ortak mera alanına yapılması planlanan taş ocağı, köylülerin tepkisine neden oldu.

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Uzuncuk köyü merkezli ve 16 köyün mera alanına yapılmak istenen taş ocağı sorunu yeniden alevlendi. Daha önce Twitter, facebook gibi sosyal medya hesapları üzerinden tepkilerini gösteren köy halkı seslerinin hiçbir devlet kurumuna ulaşmadığını belirterek konuyu yeniden gündeme getirmek için çabaladı.

Köy halkı adına açıklama yapan vatandaş, yapılması planlanan taş ocağı için köyden elektrik direklerinin çekildiğini ifade ederek, şu açıklamalarda bulundu;

 

Taş Ocağı Yapılırsa Hayvancılık ve Tarım Biter

“Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Uzuncuk köyü merkezli ve 16 köyün ortak mera alanına yapılmak istenen taş ocağı İçin daha önce Twitter üzerinden olsun sosyal medyalar üzerinden gerekli açıklamaları yapmıştık. Yapılacak olan taş ocağının nasıl kötü sonuçlar doğuracağın Vatandaşlarımızın yaşam alanının kısıtlanacağını, hayvancılık ve tarımı bitireceğini, insanların yaklaşık 50 yıldan fazla gözü gibi baktıkları fıstık bahçelerinin tozdan tahrip olacağını, kamyon iş makineleri ve konkrasör makinelerinin sesleriyle köyün yaşanmayacak hale geleceğini ısrarla yazmış ve bildirmiştik.”

 

Vatandaşımız ve Devlet Karşı Karşıya Getiriliyor

“Geldiğimiz sonuç ise devletimizin hiçbir kurumu bunu durdurmaya yetmedi. Şimdi köyden elektrik direkleri çekmeye çalışıyor. Vatandaşımız ve devleti karşı karşıya getirmeye çalışmakta ocağı yapacak olan şahış.”

 

Taş Ocağının Ruhsat İptalini İstiyoruz

“Bu olaya bir an önce müdahale edilmesi gerektiğini yoksa kötü sonuçlar doğacağını buradan bütün ilgili kurumlara bildirmek istiyorum. Hiçbir işletme ve işyeri insanların yaşam alanı ve geçim kaynağına engel olmaya hakkı yoktur. Bu yapılacak olan taş ocağının ruhsat iptalini istiyoruz.”

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı