GenelGüncelSağlık

Şanlıurfa’da Testi Öldükten Sonra Pozitif Çıktı

Şanlıurfa’da meydana geldiği belirtilen olayda hastane ihmalinin olduğu iddiaları kan dondurdu.

Şanlıurfa’da meydana geldiği belirtilen olayda hastane ihmalinin olduğu iddiaları kan dondurdu. Koronavirüs değil dedikleri Urfalı vatandaşın Covid-19 testi öldükten sonra çıktı. Aile panikte, cenazeye katılan herkes şüpheli.

Bir evlat babasının ölümüne sebep olduğunu iddia ettiği hastane ile ilgili anlattıkları kan dondurdu.

Olay Şanlıurfa’da meydana geldi. İddialara göre Şanlıurfa  Özel Bir Hastanede muayene  edilen adam doktor ve hastanenin ihmalinden dolayı 1 gün sonra hayatını kaybetti.

İddiaların sahibi, hayatını kaybeden Urfalı vatandaşın oğlu oldu. Şanlıurfa Özel Bir Hastanede müracaat edip, sizin hiç bir şeyiniz yok deyip eve gönderildikten sonra ertesi gün hayatını kaybeden vatandaşın oğlu, hastanede yapılan ihmali şu sözlerle dile getirdi;

 

Covid-19 Değilsiniz

Babam 30.07.2020 tarihinde vefat etti. Kendisine önce Şanlıurfa Özel Bir Hastane.

Bize sadece KOAH başlangıcı olduğunu söyledi. Kendisine tomografi sonucunu sorduğumda bana “Covid-19 yok korkma” diyerek eve yolladı.

Beyin Kanamasından Şüphelendiler

Babam akşamüstü tekrar rahatsızlandı. Yine aynı hastaneye başvurduğumuzda acildeki hekim bizi 500 Yataklı Devlet Hastanesi’ne sevk etti. Yürüyerek hastaneye giren babamı önce sarı alana daha sonra kırmızı alanı aldılar ve babamı entübe ettiler. Kırmızı alanda kendisine tomografi ve MR çekildi. Buradaki hekim ise beyin kanamasından şüphe ettiğini söyledi. Tomografiyi çekince de Covid-19 olabileceğini iletti devamında hastanemizde yer yok, sizi 800 yataklı Devlet Hastanesi’ne sevk edeceğiz diye duyurdu.

Babam Vefat Ettikten Sonra Testi Pozitif Çıktı

112 ile babamın sevk ettiler. 800 yataklı Devlet Hastanesi’nde yoğun bakıma alınan babam bir gün sonra saat 18.30 da vefat etti. Babamı 31.07.2020 de saat 10.00’da defnettik. Covid-19 testinin sonucu ise 31.07.2020 de saat 19.00’da çıktı ve biz pozitif olduğunu öğrendik.

Cenazeye Katılan Herkes Şüpheli

Cenazeye katılan herkes şu an şüpheli. Ablam pozitif (İl Sağlık Müdürlüğü) ilaç bile getirmedi. Annem ben ve abim şüpheli (filyasyon ekibi tenezzül edip aramadılar) kendi imkanlarımızla test yaptık. Ablamın e-nabız’a olmadığı için sonucu nereden bakacak bilmiyoruz.

Tüm Sorumluluk Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’ nde

184 aradığımızda bizi Şanlıurfa İl Sağlık enfeksiyon birimine aktarıyorlar. Orada da telefona cevap verecek personel yok. Bunun tüm sorumluluğu Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünde İşini düzgün yapmayan masa başı memurlarındır. Bu gidişle Urfa’da virüste bitmez.

Bahar

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı