Şanlıurfa’da AFAD’da 112’ye dahil oldu!

Şanlıurfa'da bugün itibariyle 122 AFAD Acil Yardım Hattı, 112 Acil Çağrı Merkezi Hattı'na entegre edildi. Böylece çağrılar artık tek merkezden alınacak.

Şanlıurfa'da AFAD'da 112'ye dahil oldu!

Afet ve acil durumlarda yapılan yardım ve talep ihbarlarının karşılanması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından “Tek Acil Çağrı Numarası” oluşturulması çalışmaları kapsamında bir çok ilde çağrı merkezine ulaşımı sağlayan kısa numaralar Acil Çağrı Merkezleri bünyesinde birleştirildi. Şanlıurfa’da da 112 Acil Çağrı Merkezi 201 yılında aktif olarak hizmete başladı. Çok sayıda persenoli ile emniyet, sağlık, jandarma, itfaiye ve orman müdürlüklerine tek elden hizmet veren merkez bugün itibariyle AFAD için de hizmete başladı. Şanlıurfa 122 Alo AFAD Acil Yardım Hattı 122 Acil Çağrı Öerkezi Hattı’na entegre edildi.

Konuya dair açıklama yapan Şanlıurfa 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Serkan Elmas “Bugün saat 10.00 itibariyle Şanlıurfa ilimizde AFAD Müdürlüğümüzün çağrı merkezimize entegre edilmesi sonucunda tüm acil çağrılar 112 numarası altında birleştirilmiştir” dedi.

Bugünden itibaren AFAD alanına giren çağrılar 112 çağrı merkezi tarafından karşılanıp İl AFAD birimlerine iletilecek.

BİHA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu