Sancaklı: Erdoğan’la Görüştüm Asgari Ücrete Zam Gelecek

Asgari ücrete ikinci bir zam gelebileceği iddialarına MHP’li Sancaklı’dan açıklama geldi. Sancaklı: Erdoğan’la görüştüm. Temmuzda asgari ücrete ikinci zam gelecek.
 
Fahiş zamlarla beraber vatandaşların yaşam kalitesi düşerken, 2022 yılı asgari ücret miktarı da geçimi sağlamamaya başladı. Vatandaşın alım gücü düşerken asgari ücrete zam gelip gelmeyeceği merak konusu haline geldi.
 
TBMM’de bazı milletvekillerinin konu ile ilgili tahmini açıklamaları bulunurken, net bir açıklama da MHP’den geldi. MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü açıkladı. Yapılan görüşmede asgari ücrete ikinci bir zam gelebileceğini belirten Sancaklı, şu ifadelere yer verdi;
 
“İnşallah Temmuz ayı ile birlikte asgari ücretten tutun da emeklilerimize kadar birçok çalışan ve emeklilerimizin maaşlarına zam yapılacak. Çiftçilerimizin kredilerinde kolaylık sağlanacak. Halkımızın yanında olmaya devam edecek olan Cumhur İttifakı bunu her alanda göstermeye devam edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız 15 gün önce imzaladığı kararname ile çiftçilerimizin borçlarının yüzde 75’ini devletimizin ödeyeceğini ilan etti. Temmuz ayında da maaşlara zam gelecektir. Sendikalarla görüşmeler neticesinde yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde kesinlikle vatandaşımızdan, işçimizden esirgemeyiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu