Sahte Parayı Yatırıp Gerçek Para Çekti

Bir şahıs bastığı sahte paraları ortadan ikiye ayırıp gerçek para ile birleştirdi. Paraları ATM’ye yatıran şahıs başka ATM’den gerçek para çekti.
para
Olay, Ankara’da meydana geldi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri aldıkları bir ihbar sonrası çalışmalara başladı.
 

Sahte Parayı İkiye Ayırıp Gerçek Para İle Birleştirdi

Yapılan ihbarda kentin farklı bölgelerindeki ATM’lerde yarsı gerçek yarası sahte paraların olduğu belirtildi… Güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, şüphelinin kimliğini belirledi. Takibe alınan E.T.O. isimli şahıs, bir ATM’ye para yatırırken suçüstü yakalandı. E.T.O.’nun sahte para bastığı, bu paraları ortadan ikiye ayırıp gerçek para ile birleştirip ATM’ye yatırdığı, hesabına geçen paraları ise başka ATM’den çektiği öğrenildi…

Binlerce Sahte Para Ele Geçirildi

Suçüstü yakalanan E.T.O.’nun üzerinde ve evinde yapılan aramalarda 2 bin adet sahte 50 lira, 30 adet sahte 100 dolar, çok sayıda kesilmiş para, banka ve kredi kartları yakalandı… Ayrıca evde bulunan çok sayıda dekont, para basmak için yazıcı, tarayıcı, sıvı sülüsyon gibi çok sayıda materyal ele geçirildi.
 

“Kredi Borcum Var Diye Yaptım”

Şahsın ifadesinde “Yüklü miktarda kredi kartı borcum vardı. Bu yöntemle kredi borcumun bir kısmını kapattım.” dediği öğrenildi. Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu