AsayişDünya

Vatandaşı Boğarak Öldürdü! Milyonlar Sokağa Döküldü

Dört polis memuru, siyahi bir kişiyi gözaltına alırken boğarak öldürdü. Görüntülerin yayılmasının ardından tüm şehir sokaklara dökülüp polise saldırdı.

ABD’nin Minneapolis eyaletinde yaşandı. George Floyd isimli siyahi bir kişi, bir iş yeri sahibinin “sahtecilik” şikayeti üzerine eşkal benzerliği şüphesiyle gözaltına alındığı sırada polis tarafından boğularak öldürüldü. Polisin dizleriyle Floyd’un boğazına bastırması sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.

 

Nefes Alamıyor Ne Olur Bırak

Olay yerinde olan vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntülerde polis, elleri kelepçeli olan George Floyd’un dakikalarca boynuna bastırırken Floyd’un “Nefes alamıyorum. Ne olur bırak” dediği duyuluyor. Olay sonrasında gözaltı işlemini yapan dört polis memuru görevden alındı, binlerce kişi ise olayın meydana geldiği bölgenin yakınında gürültülü ancak barışçıl bir gösteri düzenledi. Gösteri sabaha doğru ise kontrolden çıktı. Minneapolis Star-Tribune gazetesinin haberine göre polis göstericilere gözyaşartıcı gaz ve plastik mermi ile müdahale etti. Protestocular da polise su şişesi attı.

 

 

Polislerin Görevine Son Verildi

Minneapolis Belediye Başkanı Jacob Frey, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Floyd’un ölümüne karışan 4 polisin görevlerine son verildiğini duyurarak ‘’Bu doğru bir karar’’ ifadesini kullandı.

 

 

Binlerce İnsan Sokağa Döküldü

Minneapolis kentinde halk sokaklara dökülerek polisin orantısız güç kullanmasını protesto etti. binlerce insan olaydan sonra sokaklara döküldü. Polislere taş ve sopalarla saldıran Minneapolis halkı, polisin sıktığı biber gazına maruz kaldı. George Floyd’un vahşice katledilmesinden sonra sosyal medyada binlerce kınama mesajları yayınlandı. Özellikle sanat, müzik ve spor dünyasının ünlü isimleri sorumlulara gereken cezaların en ağırını vermesi gerektiğini vurguladı.

 

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı