Pandemide En Çok Teknoloji Ürünleri Satıldı

Pandemi sürecinde, kullanımı daha da yaygınlaşan teknoloji ürünleri satış rekorları kırdı.  


Pandemi sürecinde, kullanımı daha da yaygınlaşan teknoloji ürünleri satış rekorları kırdı.  2021 yılının ilk 5 ay içerisinde teknoloji alanında en çok; tablet, akıllı bileklik ve harddisk satıldı.

Türkiye’de koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında evden çalışma ve uzaktan eğitimin öne çıkmasıyla tabletler başta olmak üzere teknoloji ürünlerine ve çalışma mobilyalarına olan talep arttı. E-ticaret platformu Avansas’ın 2021 yılının ilk beş ayki satış verileri kapsamında derlediği rapora göre, teknoloji alanında en çok satın alınan 3 ürün; tablet, akıllı bileklik ve harddisk oldu.

 

EN ÇOK TABLET, AKILLI BİLEKLİK VE HARDDİSK SATIN ALINDI

2020 yılının son beş ayı ile 2021 yılının ilk beş ayındaki satış verilerini kıyaslayan platformdan yapılan açıklamaya göre; tabletlerde yüzde 50, harddisk ürünlerinde yüzde 93, cep telefonlarında yüzde 231 ve cep telefonu aksesuarlarında yüzde 631 artış yaşandığı belirtildi. Ay bazındaki değerlendirmede ilgili ürünlerin en çok satış yapılan ayları ise; cep telefonları nisan, harddiskler mayıs, tabletler ve cep telefonu aksesuarları mart ayında olduğu açıklandı.

Koronavirüs sürecinde satın alınan teknoloji cihazları arasında, ev tipi kahve makineleri de listede kendine önemli bir yer buldu. İş yerlerinin kademeli olarak kapanması ve evden çalışma sistemine dönülmesiyle genel olarak ev dışında kahve tüketimi azalırken, evlerde olan tüketim ise arttı.

 

“TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİNE RAĞBET ARTTI”

 2021 yılında bireysel teknoloji ürünlerine rağbetin ciddi oranlarda arttığını aktaran  Avansas Genel Müdürü Sedat Anak, “Evden çalışma modeliyle, ofis teknoloji ürünlerinin satışlarında düşüş yaşanmasına rağmen bunun dışında kalan teknoloji kategorisindeki ürünlerin toplam satış trafiğinde yüzde 40’tan fazla artış gözlemledik. Bu süreçte tüketicilerin satın alma tercihlerinde farklılık yaşandı. Biz de Avansas olarak mevcut hizmet anlayışımızdan ödün vermeden, hızlı aksiyonlar alarak taleplerin tümünü karşılayabilme gayretini gösterdik. Bu bakış açımızla teknoloji ürün portföyümüzü her geçen gün genişletme kararı aldık. Uygun fiyatlarla tüketicilere dokunmamız ve Türkiye’nin 24 ilinde 1 iş gününde kendi araçlarımızla hijyenik teslimat yapmamız bu dönemde sektörde farklılık oluşturan bir nokta oldu. Aynı zamanda müşterilerimizin gıda ürünü satın alırken aynı sepette tek fatura ve tek teslimat ile teknoloji ürünlerini de kolayca ekleyebilmesi, tercih edilmemizdeki etkili nedenlerden biri oldu” ifadelerini kullandı.

BİHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu