Genel

Özel hastaneler korona testini hangi gerekçelerle yapıyor

Şanlıurfa’da bulunan özel hastanelerde yapılan korona testleri vatandaşların tepkisine neden oldu.

 

Özel hastanelerden bakanlık izinsiz korona testi oyunu, Şanlıurfa da bulunan bazı özel hastanelerin 15 TL ila 250 TL arasında değişen fiyatlarla korona testi uygulaması yapması duyarlı vatandaşların tepkilerine denden oldu.

Özel hastanelerin korona testi yaparken bakanlıklardan gerekli izinleri aldıklarını söyleyen vatandaşlar, bu testlerin hiçbir ücret alınmadan yapıldığına dikkat çekerek; “Devlet hastanelerinde koroma testleri ve tedavi süreci tamamen ücretsiz.

Dünya genelini adeta etkisi altına alan korona konusunda devletin yetki verdiği hastaneler bu testi ücretsiz gerçekleştirirken Şanlıurfa’da bulunan özel hastanelerin bu uygulamayı ücret karşılığında yapmasına bir anlam veremedik.

Neden dünya genelinde pandemi olarak değerlendirilen ve testlerinin yanı sıra tedavisi bile bedava yapılan hastalık konusunda Şanlıurfa da bulunan bazı hastanelerin bu test karşılığında ücret almasına bir anlam veremiyoruz.

Sağlık bakanlığının iznine tabi olan bu testlerin özel hastanelerde bile ücretsiz olduğunu herkes biliyor. Fakat buna rağmen Şanlıurfa da bulunan bazı özel hastanelerin ücret alması kabul edilemez bir durum. Zaten testler devlet hastanelerinde ücretsiz bir şekilde yapılıyor. Bunun için belirtileri izleyen sağlık ekipleri gerekli gördüğü takdirde bu hastalık için sizi teste tabi tutuyor.

Başta Şanlıurfa valiliği olmak üzere sağlık müdürlüğü ve tüm yetkili mercilerin özel hastanelerin bu tutumuna bir dur demesini istiyoruz. Aksi halde ücretsiz olan bir test ne yazık ki bazı kişilerin rant sağladığı bir durum haline gelecektir.” şeklinde konuştular.

 

Haber: İbrahim UYGUR

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı