ÖSYM’nin Hatası Öğrencinin 1 Yılına Mal Oldu

ÖSYM’nin hatası öğrencinin 1 yılına mal oldu. Rojbin Esmer isimli genç kız sınav başvurusunun yapılmadığını gördü.
ÖSYM'nin Hatası Öğrencinin 1 Yılına Mal Oldu
Diyarbakır’da yaşayan depremzede bir öğrenci, ÖSYM’nin hatası sonucu sınav başvurusunun olmadığını öğrendi. Rojbin Esmer isimli genç kız yardım bekliyor.
 
Diyarbakır’da yaşayan depremzede bir öğrenci, ÖSYM’nin hatası sonucu sınav başvurusunun olmadığını öğrendi. Rojbin Esmer isimli genç kız, birçok yere başvurmasına rağmen sorunun çözülmediğini ve 1 yılının boşa gittiğini belirtti. Depremzede öğrenci yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için kendisine yardım elinin uzatılmasını talep etti.
 

ÖSYM’nin Hatası İle Geleceğim Mahvolmasın


Rojbin Esmer isimli depremzede öğrenci açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;
 
“Ağlamaktan başım ağrıyor artık, ders çalışamıyorum. Bir yılımın çöp olmasını istemiyorum. ÖSYM’nin hatası ile geleceğim mahvolmasın. Ben Rojbin Esmer, Diyarbakır’da yaşıyorum 19 yaşındayım, yks öğrencisiyim. Sınavıma 11 gün kaldı. Sınav yerleştirme yerleri açıklandı ve benimki açıklanmadı. Sistemde “Sınav kaydınız bulunmamaktadır” yazısı ile karşılaşıyorum. Diyarbakır’da olan ÖSYM bürosuna gittim ilgilenmediler , dilekçe yazıp Ankara’ya yollamamı söylediler, yaptım… ÖSYM çağrı merkezini aradım ama açmıyorlar, en son aradığımda 20 dakika boyunca beklettiler , açmıyorlar açınca da 1 saniye dahi geçmeden kapatıyorlar…

Sesimi Duyurmama Yardımcı Olun

Cimer’e şikayet ettim ama geri dönüş alamadım. Lütfen yardım edin , lütfen. Herkes bu günlerde denemelerle yola devam ederken ben bunlar ile uğraşıyorum, sabah akşam ağlıyorum bu nasıl bir adaletsizliktir, haksızlık bu… Depremzedeyim, üstüne birde bu durum. Başvurduğumda yanımda olan rehberlik öğretmenime de gösterdim, bir yanlışlık olmasın diye. O da onaylandığını gördü. Elimden başka hiçbir şey gelmiyor, tek kalan seçenek buradan sesimi duyurmak lütfen yardım edin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu