Okulum temiz belgesi sahiplerini buldu

İsmail YAPICIER, kendilerinin nezdinde ''Okulum Temiz Belgesi'' için başvuru yapan, belge almaya hak kazanan tüm okulları tebrik etti

urfa meb okulumuz temiz belgesini aldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile TSE (Türk Standartları Enstitüsü) arasında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının şemsiyesi altında imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şatlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme ve Kontrol Kılavuzu” iş birliği protokolü kapsamında yapılan denetimler sonucunda ilimizde ”Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazanan okullarımız belgelerini İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER’in elinden aldılar.

Belge almaya hak kazanan okullarımızdan sembolik olarak seçilen 10 okulumuza belgelerini veren İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER, kendilerinin nezdinde ”Okulum Temiz Belgesi” için başvuru yapan, belge almaya hak kazanan tüm okulları tebrik ederek, öğrencilerin daha hijyenik ortamlarda eğitimlerine devam edebilmeleri gayesi ile gösterilen hassasiyet için teşekkür etti.

urfa da okulumuz temiz belgesi alındı

Şu ana kadar 1171 okulumuz ”Okulum Temiz Belgesi” için başvuruda bulunmuş olup, bunlardan 1038 okula denetim programı hazırlanmış ve 226 okulumuz belge almaya hak kazanmıştır.

Şanlıurfa’da Okulumuz temiz belgesini almaya hak kazanan okullar;

Okulumuz temiz belgesini Karaköprü ilçe milli eğitim müdürlüğüne bağlı Güzelşehir Anaokulu,

Halliye ilçesine bağlı Eyüp Koç ilkokulu gibi okullar almaya hak kazandı.

Okulların denetlenmesi için ilimizde 68 denetmen görev almaktadır. 95 denetmen daha eğitime alınmış ve yeterlilikleri onaylanıp göreve başlayınca toplam 163 denetmen ile Okulların denetimi hızlandırılarak tüm okulların ”Okulum Temiz Belgesi” denetimleri gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda; öğrencilerin hangi alanda nasıl davranacakları, neler yapacakları, sınıfların ve koridorların, ıslak zeminlerin durumu, öğretmenlerin, okul yöneticilerinin dikkat etmesi gereken hususlar, servis araçlarındaki kurallar gibi tüm konuları ayrıntılı olarak ortaya koyan “Hijyen Şatlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme ve Kontrol Kılavuzu”na göre okullar hazırlanacak ve başvuruda bulunan okullar denetlenerek

”Okulum Temiz Belgesi” verilecektir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu