Mirkelam’la ilgili fırsatçılık iddiası yalan çıktı

Mirkelam tesislerinde fırsatçılık yapan işletme sahipleri çayan %100 zam yaptı denilmişti. O İddialara yanıt geldi.

mirkelam

Kar yağışı nedeniyle Mirkelam Tesislerine sığınan vatandaşlara 2 lira olan çayın 4 liraya satıldığı iddia edilmişti. İşletme sahibinden o iddialara yanıt geldi.

Gaziantep-Şanlıurfa yolu yoğun kar yağışı nedeniyle kapandı. Kilometrelerce kuyrukların oluştuğu yolda araçlar milim milim ilerlemek zorunda kaldı. Kar yağışının devam ettiği bölgede, araçları ile ilerlemeyi başarıp Gaziantep-Şanlıurfa yolu arasında bulunan Mirkelam Tesislerine sığındı. Hınca hınç dolu olan tesise sığınan vatandaşlar yolun açılmasını bekledi.

Çaya %100 Zam Yapıldı Denildi

Basına yansıyan haberlerde Mirkelam tesislerine insan akınının yaşanması sebebiyle durumu fırsatçılığı çeviren işletme sahiplerinin yiyecek ve içecek fiyatlarına zam yaptığı iddia edildi. İddialarda 2 lira olan çayın 4 liraya yükseldiği, yemeklerde de fiyat artışlarının olduğu belirtildi. Bu iddialara Mirkelam Dinlenme Tesisleri yetkililerinde cevap geldi.

Fiyatlar Değişmedi! Vatandaşlara Ücretsiz Yemek Dağıttık

İşletme sahibi iddiaların asılsız olduğunu, yoğun kar yağışı nedeniyle kendilerine sığınan vatandaşlara ücretsiz yemek ikram ettiklerini duyurdu. İşletme sahibi çektiği bir video ile fiyatların artmadığını kar yağışından önce nasılsa sonrasında da aynı olduğunu belirterek: “Ücretsiz yemek dağıtımı yapıyoruz. Müessesemizin ikramıdır. Mağdur olanlara yardımda bulunup gelen misafirlerimize yemeklerimizi ücretsiz sunuyoruz.” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu