Milletvekili Emin Önen’den Kurban Bayramı Mesajı

“Bayramda dost, akraba ve fakirleri hatırlıyor, kardeşliğimizi pekiştiriyoruz”

AK Vekil Emin Önen’den Dünya Çevre Günü Mesajı

2 dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, sonrasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 2017 yılından itibaren de Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi olarak ülkemizi ve Şanlıurfa’yı en iyi şekilde temsil eden AK Parti 28. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen; mübarek Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Abdulkadir Emin Önen mesajında; mübarek Kurban Bayramının, her yıl bayram günlerinde dost ve akrabaları ziyaret ettiğimiz gibi, fakir ailelerin de hatırlandığını, kurban eti dağıtımı nedeniyle yardımlaşma duygusunun kabardığını ve kardeşliğimizin pekiştirilmesine vesile olduğunu söyledi.

 

Fakirleri gözeterek Hakk’ın yanında yer almanın bayramı

AK Parti 28. Dönem Şanlıurfa Milletvekili A. Emin Önen, “Bu Bayram; Rahmet Peygamberinin tarafında duranların, yeryüzünün dertleriyle hemdert olanların, dil-din, ırk-renk ayırımı yapmadan yardımlaşanların bayramıdır. Bu Bayram; musibeti hayra çevirdiğimiz, fakirleri gözeterek Hakk’ın yanında yer almanın bayramıdır” dedi.

 

Kardeşliğimizi, dostluğumuzu güçlendirelim

28 Haziran 2023 Çarşamba günü mübarek Kurban Bayramına kavuşacağımızı belirten AK Parti 28. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen; “Bayramlar; inancı, ibadeti, tarihi ve kültürü bir sevinç atmosferinde buluşturarak bizi istikbale taşıyan ve tarih sahnesinde biz Müslümanlara süreklilik kazandıran müstesna zaman dilimleridir. Bizi ayrı kılan farklılıklarımızı unutarak kalplerimizle var olmayı, birlik-beraberlik içersinde hareket etmeyi daha iyi öğrenelim. Kardeşliğimizi, dostluğumuzu güçlendirelim. Bir olalım, birlik olalım. Allah’a sonsuz şükürler olsun. Her zaman her yerde insanımıza hizmet için gayret ediyor ve yapılan hizmetlerle hem sevindiriyor, hem seviniyoruz. Dolayısıyla vatandaşlarımızdan bol bol dua alıyoruz. Hepimizin, cümle İslam âleminin Kurban Bayramı daha nice hayırlı hizmetlere vesile olsun” diye konuştu.

 

Yetimleri, garipleri, yaşlıları, kimsesizleri sevindirerek bayramlarımızı şenlendirelim

AK Parti 28. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen; “Allah rızası için kestiğimiz kurbanın etinden yakınlarımıza ve fakirlere verelim. Hatta ülkemize ve özellikle Şanlıurfa’mıza sığınan, gönlümüzü, evlerimizi açtığımız fakir Suriyeli kardeşlerimize de, azda olsa yine ilimizde bulunan Afganlı ve Iraklı kardeşlerimize de kurban etinden ulaştıralım. Bayramda aile büyüklerini, akrabaları, komşuları, arkadaş ve dostları ziyaret ederek hürmet ve muhabbetimizi gösterelim. Yaralı gönülleri, bitap düşmüş yürekleri onaralım. Yetimleri, garipleri, yaşlıları, kimsesizleri sevindirerek bayramlarımızı şenlendirelim. Küskünlüklere son verelim. Darda ve sıkıntıda olan bütün kardeşlerimize dua edelim” diyerek Şanlıurfalı hemşerilerimizin, dünyanın her yöresinde yaşamlarını sürdüren bütün vatandaşlarımızın ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ettiğini söyledi.

AK Parti 28. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen; 26 Haziran Pazartesi ve Kurban Bayramı Arifesi 27 Haziran Salı günü idari tatil sayıldığından 9 gün olan bayram tatili nedeniyle yakınlarını ziyaret etmek maksadıyla direksiyon başına geçen sürücülerimizi de sabırlı ve dikkatli olmaya, mutlaka ama mutlaka trafik kurallarına uymaya davet ettiğini, mübarek Kurban Bayramını kazasız belasız idrak etmemizi temenni ettiğini belirtti.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu