Kuduz Vakasından Sonra Köpekler Urfa’da Devriye Atıyor

Şanlıurfa’da sokak köpekleri sürü halinde sokaklarda gezmeye devam ediyor. Siverek’te 1 kişi kuduzdan hayatını kaybetmişti.
kopek 1
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde genç mimar Lütfü Seray’ın kuduza yakalanıp hayatını kaybetmesinin ardından sokak köpeklerinin toplatılması ile ilgili şikayetler gelemeye devam ediyor…
 

Şanlıurfa’da Sokak Köpekleri Sürü Halinde Geziyor

Şanlıurfa merkez ve birçok ilçesinde sokak köpeklerinin saçtığı tehlikeleri yetkililere bildiren vatandaşlar, kuduz vakasından sonra iyice tedirgin olmaya başladı… Sokak köpeklerinin sürü halinde gezdiği alanlardan bir tanesi de Şanlıurfa merkez oldu.
 

Vatandaşlar Yetkilileri Göreve Çağırıyor

Şanlıurfa’da bir cadde üzerinde onlarca köpek kaldırımı işgal ederek korku saldı. Cedde esnafı ve alışverişe çıkan vatandaşlar kaldırımı kullanamaz oldu. Sokak köpeklerinin başıboş, tehlike saçar şekilde yollarda dolaşmasını istemeyen vatandaşlar yetkililerden konuya el atmasını talep etti…
 

1 Kişi Kuduzdan Hayatını kaybetmişti

Vatandaşları bu kadar tedirgin eden şey de Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde genç mimar Lütfü Seray’ın kuduz köpeklerin saldırısına uğraması sonucu hayatını kaybetmesi oldu… Seray’ın vefatının ardından Şanlıurfa’ya bağlı kırsal bir mahallede bir ineğin kuduzdan öldüğü belirtildi.
 

Şanlıurfa’da da Aşılama Yapılsın

Türkiye’nin bir çok ilinde sokak köpeklerinin aşılandığını belirten Urfalı vatandaşlar, “Kentte böyle bir uygulamanın olması için daha kaç kişinin kuduza yakalanıp hayatını kaybetmesi gerekecek…” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu