GenelGüncelSağlık

Komşu Kentte Vaka Sayıları Hızla Artıyor: Urfa’da Son Durum Ne?

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli kentleri arasında gelen Diyarbakır’da Koronavirüs vakaları son zamanlarda tavan yaptı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli kentleri arasında gelen Diyarbakır’da Koronavirüs vakaları son zamanlarda tavan yaptı. Diyarbakırlıları ikinci dalga korkusu sararken Şanlıurfa’da da böyle bir ihtimalin olup olmadığı merak konusu oldu. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Güneydoğu illerinde vaka sayılarında ve karantinaya alınan bölgelerin sayısında artış yaşanıyor.

 

Yeni normalleşme süreci devam ederken Diyarbakır’da korona virüs salgınında ikinci dalga endişesi devan ediyor. Son 10 günde 350 kişi hastanede tedavi altına alınırken, yaklaşık 550 kişinin ise evlerinde karantinada tutulduğu öğrenildi. Sağlık Bakanı Koca, dün Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kısmi bir artışın olduğunu söyledi.

 

Şanlıurfa’da Güneydoğu Anadolu bölgesinin en büyük kenti olma özelliği gösteriyor. Artan koronavirüs vakalarının Şanlıurfa’da gözle görülür şekilde artması ve karantinaya alınan yerlerin sayısının artması buna kantı olarak gösteriliyor. Şanlıurfalılarda ikinci dalga endişesi yaşanırken Siverek, Viranşehir ve Eyyübiye ilçelerinde vaka sayıları artıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı