Kent Konseyi’nden Balıklıgöl ile İlgili Açıklama Geldi

Şanlıurfa'nın en önemli simgelerinden Balıklıgöl’de son haftalarda toplu halde yaşanan balık ölümlerine ilişkin Şanlıurfa Kent Konseyi’nden açıklama geldi.

Şanlıurfa’nın en önemli simgelerinden olan Balıklıgöl’de son haftalarda toplu halde yaşanan balık ölümlerine ilişkin Şanlıurfa Kent Konseyi’nden yeni açıklama geldi.

Şanlıurfa’nın simgelerinden olan Balıklıgöl’de son haftalarda toplu halde balık ölümleri yaşanmıştı. Balıklıgöl’deki balıkların tükenip biteceğinden endişe edilirken Şanlıurfa Valiliği de gölün çeşitli noktalarından su numuneleri alınarak analiz çalışmalarının yapıldığını bildirmişti. Şanlıurfa Kent Konseyi’den yaşanan balık ölümlerine ilişkin yeni açıklama geldi.

Balıklıgöl’deki balık ölümlerinin durduğu belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Şanlıurfa Kent Konseyi’nin geçen hafta zorunluluk duyarak yaptığı basın açıklamasının konusu olan Balıklıgöl’deki balıkların ölümü üzerine alınacak önlemler konusunda başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm yerel yetkililerin ilgisi sonucu alınan önlemler, balık ölümlerini durdurmuştur. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunar, en yakın zamanda Balıklıgöl’deki alan yönetiminin kurulması için hassasiyet göstermelerini cân-ü gönülden dileriz”.

BİHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu