Kaymakamlıktan Muhtarlara ‘Bekir Bozdağ” Talimatı!

Şanlıurfa 1. Sıra Milletvekili Adayı Bekir Bozdağ’ın seçim toplantısına katılmaları yönünde verdiği talimatı, sosyal medyadan duyurdu.

Kaymakamlıktan Muhtarlara 'Bekir Bozdağ" Talimatı!

Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Bulut’un, muhtarların dahil olduğu Whatsapp grubundaki mesajını Twitter hesabı üzerinden paylaşan Tanal, “Şanlıurfa’da ‘Parti Devleti’ anlayışı, her alanda kendini hissettiriyor” diyerek tepki gösterdi.

TANAL: MÜDÜR, MUHTARLARA TALİMAT VERDİ!

CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mahmut Tanal’ın ilgili açıklaması aynen şöyle:

“Şanlıurfa Hilvan Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Barış Bulut, AKP Şanlıurfa 1. Sıra Milletvekili Adayı Bekir Bozdağ’ın 1 Mayıs’ta Hilvan Ziraat Odası Konferans Salonu’nda seçim propagandası yapacağı toplantıya katılmaları yönünde, ilçedeki mahalle muhtarlarına talimat verdi!

Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Bulut’un, muhtarlar Whatsapp grubundaki mesajını paylaşıyoruz.
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 7’nci maddesi, gayet açık ve net: Devlet memurları/kamu görevlileri, siyasi ve ideolojik amaçlı eylemde bulunamaz, paylaşım yapamaz. Devlet memurlarının/kamu görevlilerinin, siyasi partilere girmeleri, herhangi bir siyasi parti ya da kişinin yararını veya zararını hedefleyen davranışta bulunmaları yasaktır.

Ayrıca Hilvan Yazı İşleri Müdürü’nün söz konusu eylemi, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un “Seçim süresince yapılamıyacak işler” başlıklı 63. Maddesine, “Törenlere ait yasaklar” başlıklı 64. Maddesine, “Memurların gezilere katılma yasağı” başlıklı 66. Maddesine aykırılık teşkil etmektedir. Yine “Adalet Bakanı” etiketini kullanarak seçim kampanyası yürüten Bekir Bozdağ, ilgili kanunun 66. maddesini çiğnemektedir.

Kaymakamlıktan Muhtarlara 'Bekir Bozdağ" Talimatı!

“ADALET BAKANI, ADALETSİZLİK YAPIYOR!”

 

Hilvan Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Barış Bulut, muhtarları AKP’nin adayı Bekir Bozdağ’ın toplantısına Hilvan Kaymakamı’nın, Şanlıurfa Valisi’nin bilgisi dışında çağıramaz.

Bekir Bozdağ, AKP Şanlıurfa Milletvekili Adayıdır. Lakin Şanlıurfa’daki kamu görevlileri ve Bozdağ, “Adalet Bakanı” ünvanının arkasına sığınarak seçim kampanyası yürütüyor.

Yani Adalet Bakanı da adaletsizlik yapıyor! Adalet Bakanı, adil seçimleri etkileyecek şekilde nüfuzunu kötüye kullanıyor. Adalet Bakanı da bunu yapıyorsa gerisini siz düşünün!

Başta kanunlara iktidarın kendisi uyar. Hukuk devleti ilkesi bunu emrediyor. Kaymakamlar ve valiler de aynı şekilde davranmalı. Sadece Adalet Bakanı değil.

Kaymakamlıktan Muhtarlara 'Bekir Bozdağ" Talimatı!

KANUNSUZ EMİR

 

Esasında Hilvan Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü, Hilvan Kaymakamı’nın talimatına uyuyor. Kaymakam’ın muhtarlara ilişkin talimatı, kanunsuz emirdir. Anayasamızın 137. Maddesi gayet açık.

Kanunsuz emrin yerine getirilmesi suçtur. Bu konuda hem Yazı İşleri Müdürü sorumludur hem de Kaymakam sorumludur.

Kaymakam da bir partinin lehine ya da bir partinin aleyhine seçim sonuçlarını etkileyecek şekilde davranamaz. Seçim Kanununa da muhalefet ediyorlar. Adil seçimin ilkelerini ihlal ediyorlar.

Kaymakamlıktan Muhtarlara 'Bekir Bozdağ" Talimatı!

“ŞANLIURFA’DA ‘PARTİ DEVLETİ’ ANLAYIŞI HER ALANDA KENDİNİ HİSSETTİRİYOR”

 

Bu seçim propagandasını, seçim çalışmasını, AKP Hilvan İlçe Başkanı yerine Kaymakam yapıyor. Kaymakam, AKP Hilvan İlçe Başkanı’ndan daha fazla AKP için çalışıyor! AKP İlçe Başkanı’nın kendi adayı için program yapması gerekirken, programı kaymakam yapıyor.

Vali, AKP Şanlıurfa İl Başkanı yerine; Kaymakam, AKP İlçe Başkanı yerine çalışıyor! Şanlıurfa’da ‘Parti Devleti’ anlayışı, her alanda kendini hissettiriyor. AKP, hortumlarının kesilmemesi için kamu gücünü sonuna kadar kullanıyor. CHP olarak biz ise gücümüzü milletten alıyoruz.

Şanlıurfa Hilvan İlçesinde, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü’nün AKP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Bekir Bozdağ için muhtarları toplantıya çağırması skandalının peşini bırakmayacağız. Bu konuda suç duyurusunda da bulunacağız.
Şanlıurfa’da anayasayı ve kanunları çiğneyerek AKP lehine sahaya inen herkesi uyarıyoruz! Hukuk kuralları çerçevesinde hesabını sorarız!”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu