Karaköprü’de Kurbanlık Satış Ve Kesim Yeri Belirlendi

Karaköprü Belediyesi’nin Kurban Bayramı öncesi belirlediği kurban satış ve kesim yerleri belirlendi. Hizmete gireceği gün için çalışmalar başladı.

Karaköprü'de Kurbanlık Satış Ve Kesim Yeri Belirlendi
Karaköprü Belediyesi’nin Kurban Bayramı öncesi belirlediği kurban satış ve kesim yerlerinde vatandaşların temiz bir ortamda kurban alışverişi ile kesimi yapması düzenleme çalışması yapılıyor.

Karaköprü Belediyesi Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını sürdürürken, ilçede kurban satışı için belirlenen alanda düzenleme çalışması gerçekleştiriyor. Batıkent Mahallesinde kurulacak olan kurban satış ve kesim yerinde satış alanları belirlenip gerekli bölümler kurulurken, satış ve kesim yerlerine su çekilmesi, tozlanma oluşmaması içi yola stabilize malzeme serimi gibi işlemler de gerçekleştiriliyor.

Kurbanlık Alanda Satış Başlayacak

Büyük bir alanda kurulacak olan kurban satış yerlerinin yanına bir de kesim yeri inşa edilirken, kurban satın alan vatandaşlar bayram günü kesimini bu alanda temiz bir ortamda gerçekleştirebilecek. Çalışmaların tamamlanmasının ardından kurbanlıklar alana getirilip satış işlemlerine başlanacak.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Kurban Bayramı öncesinde her yıl olduğu gibi ilçede en uygun yerde kurban satış yeri belirlediklerini ve vatandaşların hijyenik bir ortamda sorunsuz bir şekilde kurbanlık alışverişi yapabilmesi için çalıştıklarını dile getirdi.

Vatandaşlar Hijyenik Bir Şekilde Kesim Yapabilecek

Başkan Baydilli, “Kurban Bayramı yaklaşırken biz de ilçemizde tek yerde satış yapılacak bir kurban satış yeri belirledik. Bu alanda düzenlemeler gerçekleştirip kurban satışına bir an önce başlanabilmesi için uğraşıyoruz. Vatandaşlarımız burada hijyenik ve temiz bir ortamda kurbanlık alışverişi yapabilecek hatta buraya kuracağımız kurban kesim yerinde bayram günü temiz bir şekilde kurbanlarını kesebilecektir.

Ekiplerimiz gerek toz oluşmaması için stabilize malzeme serimi gerekse satış alanları için bölme oluşturma gibi çalışmalarla alanı hazırlıyor. Kurban satış ve kesim alanımız vatandaşlarımıza, kurban satışı yapacak esnafımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi kurban satış ve kesim yeri kısa süre sonra tamamlanarak kurban satışı yapan esnafın ve vatandaşların hizmetine sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu