İstanbul’da Bombayı bırakan kişi gözaltına alındı

İstanbul İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin ölümüne ve onlarca vatandaşın yaralanmasına neden olan saldırıda bombayı bırakan şahıs yakalandı.

Bombayı bırakan kişi gözaltına alındı

Dün İstanbul İstiklal Caddesi’nde yaşanan bombalı saldırıda 6 vatandaş hayatını kaybetti, 81 kişi de yaralandı. Sabaha karşı kameralar karşısına geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bombayı bırakan kişi İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün ekipleri tarafından gözaltına alındı. Bu eylemi gerçekleştirenlerin bize ne mesaj vermek istediklerini biliyoruz. Biz bu mesajı aldık. Hiç merak etmesinler, karşılığını daha ağır vereceğiz” ifadesini kullandı.

Soylu, “İlk değerlendirmelerden itibaren aynı iz üstündeyiz. Eylemin talimatının Kobani’den geldiği konusunda bir değerlendirmemiz var. Eylemi yapanın Afrin’den geçtiği konusunda bir değerlendirmemiz var ve yine elbette ki bu olay hiç olmasaydı, hiç can kaybımız olmasaydı ama şu anda sınırın ötesinde binlerce kahramanımız, sınırın içerisinde dağlarda binlerce kahramanımız, şehirlerin içerisinde binlerce kahramanımız sadece terörü engellemekle mücadele ediyor. Biraz önce olayı yapan, bombayı bırakan kişi İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün ekipleri tarafından gözaltına alındı” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu