İsmail YAPICIER’in Yarıyıl Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz, kıymetli velilerimiz ve değerli meslektaşlarım. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı birinci dönemini bugün tamamlamış bulunuyoruz

İsmail YAPICIER'in Yarıyıl Mesajı

Hepimiz için farklı olan bir dönem yaşadık ve farklı bir karne heyecanını paylaşıyoruz. Sevgili öğrencilerimizi güçlü yarınlara hazırlayan öğretmenlerimize ve desteklerini esirgemeyen velilerimize özverili tutumlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sevgili öğrencilerimiz,

Sizler ülkemizin geleceği, evimizin neşe kaynağı, milletimizin saygın birer ferdisiniz. Bu zorlu salgın sürecinde katılım sağladığınız uzaktan online eğitimlerle,gösterdiğiniz sabır ve uyumla aldığınız karneleriniz sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın bir belgesidir. Yarınlara hazırlandığınız bu günlerde önemli olan eksiklerinizi görmeniz ve çalışmaya devam etmenizdir. Çalışmalarınızın karşılığı olan karne heyecanınızı paylaşıyor, sizlerle birlikte aynı sevinci yaşıyorum.

Ülkemizin güçlü yarınları adına sizlere güvenimiz tamdır. Sizleri; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı,nitelikli,ahlaklı bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor.

Yarıyıl tatilinizi salgın kurallarına uyarak, ailelerinizin gözetiminde oynayarak, dinlenerek, bol bol kitap okuyarak geçirip ikinci döneme hazırlanmanızı tavsiye ederim.

Kıymetli meslektaşlarım,

Hz.Ali Efendimizin ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.’ sözünden yola çıkarak temelinde fedakarlık olan siz değerli öğretmen arkadaşlarım, dünyanın ve ülkemizin ilk kez tecrübe ettiği salgın sürecinde yaptığınız uzaktan eğitimlerle çocuklarımızın hayatına bir kez daha ışık oldunuz. Tüm enerjiniz, fedakarlığınız, bitmeyen sevginiz ve hoşgörünüzle, derslerinizi özenle takip ettiniz, öğrencilerimize okul sıcaklığını evlerinde verdiniz ve milletimize özverinin en güzel örneğini gösterdiniz. Mesai kavramı ve saat mefhumu gözetmeden yaptığınız çalışmalar için sizlere minnettarız.

Saygıdeğer veliler,

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefi. Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız;onlar için ne kadar çok çalışırsak çalışalım hep bir yetersizlik duygusu içimizi kaplar. Geride bıraktığımız eğitim ve öğretim yılında sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi çocuklarınızın yanında olduğunuzu yakından biliyoruz. Şunu unutmamalıyız ki hiçbir çocuğumuzun değer ölçüsü notlar değildir. Yapmamız gereken geride bıraktığımız dönemini tüm eğitim süreçleriyle iyi analiz etmek ve ona göre rota belirlemek olmalıdır. Okul döneminde ise öğretmenlerimizle, yöneticilerimizle temasta olup, çocuklarımızın eğitim süreçlerini renklendirmeye devam etmelisiniz. Sizlerin, bu süreçte daima yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde yüzünden gülücükler eksik olmayan çocuklarınızla,sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine bulunduğumuz bu zorlu süreçten kurtulmuş güzel ve sağlıklı günlerle başlamayı umut ederek hepinize iyi tatiller diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu